Dziednieces Maijas Kalniņas mājaslapa

Sākums | Reģistrācija | Iziet | Ieeja

Sveicam vārda dienā:

Trešdiena,14.11.2018,17:47
Sveicināti Viesis|RSS
Vietnes izvēlne
Rakstu kategorijas
Meditācija [4]
Mantras [0]
Mudras [2]
Sākums » Raksti » Meditācija, Mantras, Mudras » Mudras

Mudras - sens līdzeklis kā palīdzēt sev
Mudras - sens līdzeklis kā palīdzēt sev.

 Mudra - tulkojumā no sanskrita valodas nozīmē "dāvāt prieku", bet cits variants ir "zīme". 
 Zināšanas par Mudrām nāk no tālas senatnes. Mudras izmantoja garīgās prakses laikā, lai sasniegtu noteiktu ķermeņa stāvokli. Atrodoties šajā stāvoklī ir vieglāk atrisināt psiholoģiska un emocionāla rakstura problēmas.
 
Nedaudz informācijas par roku pirkstiem.

 Kā jau zināms, mūsu ķermenis ir sarežģīts enerģētisks mehānisms, kas ļoti cieši saistīts ar Zemes un Saules sistēmas enerģiju.
 Katrs rokas pirksts atbilst noteiktam enerģētiskam laukam uz ķermeņa.
 Aplūkosim katru pirkstu atsevišķi:

Lielais pirksts ir saistīts ar cilvēka gribasspēku, loģiku, mīlestību un paša "ego".
Rādītājpirksts ir saistīts ar zināšanām, gudrību, valdonību un pašpārliecinātību.
Vidējais pirksts ienes līdzsvaru dzīvē, par cik tas ir saistīts ar pacietību un mākslu kontrolēt savas emocijas.
Zeltnesis atbild par veselību, aktivitātēm un dzīvības enerģiju.
Mazais pirksts atbilst cilvēka mākslinieciskajām īpašībām, mākslai redzēt un novērtēt skaisto.

Mudra "Vadžras bulta"
 Indijas mitoloģijā Vadžra - dieva Indras zibens bulta, kas simbolizē spēku un gara varenību. Ļoti labi ir lietot šo Mudru pie paaugstināta asinsspiediena, sirds - asinsvadu patoloģijām, pie traucētas asinsrites un asins apgādes.
 Lai izveidotu šo Mudru savienojiet abu roku lielos pirkstus ar to sānu malām, rādītājpirkstus iztaisnojiet un arī savienojiet kopā. Pārējos pirkstus sakrustojiet kopā.


Mudra "Bruņurupucis"


 Bruņurupucis tiek uzskatīts par svētu dzīvnieku. Indiešu mitoloģija vēsta, ka bruņurupucis palīdzēja dieviem no okeāna dzelmes dabūt svēto ūdeni, kas dāvāja mūžīgo dzīvošanu.
 Šo Mudru ieteicams lietot pie sirds - asinsvadu slimībām, pie astēnijas un pārpūles gadījumos.
 Lai izveidotu šo Mudru abu roku pirkstus cieši sakrustojiet tā, it kā tas veidotu bruņurupuča bruņas. Lielie pirksti ir savienoti ar sāniem, it kā veidojot bruņurupuča galvu un piespiesti pie rādītājpirksta. Šādi savienojot pirkstus tiek panākts, ka no ķermeņa neizplūst enerģija, kas vajadzīga dzīvības uzturēšanai.

Mudra "Debesu tempļa kāpnes"


Debesu tempļa kāpnes attēlo cilvēku ceļu un likteņu savstarpējo krustošanos.
 Šī Mudra uzlabo garastāvokli, atbrīvo no skumjām, bezizejas stāvokļa, palīdz depresijas un pie psihiskiem traucējumiem.
 Lai izveidotu šo Mudru pamīšus savienojiet abu roku pirkstu galiņus. Mazie pirkstiņi iztaisnoti.

Mudra "Drakona zobs"

Austrumu mitoloģijā drakona zobs simbolizē spēku, varenību un garīgumu. Izpildot šo Mudru, cilvēks it kā iegūst šīs īpašības. Šī Mudra arī palīdz mazināt emocionālu sasprindzinājumu, prāta aptumsumus, mazina kustību koordinātes traucējumus.
 Lai izveidotu šo Mudru, salieciet lielo pirkstu un piespiediet pie plaukstas. Mazo pirkstu, zeltnesi un vidējo pirkstu saliciet un piespiediet pie plaukstas, bet rādītājpirkstu iztaisnojiet uz augšu.
Mudra "Logs uz gudrību"Šī Mudra attīra visus svarīgākos enerģijas kanālus, uzlabo smadzeņu apasiņošanu, aktivizē prāta spējas, attīsta domāšanu, ārstē galvas smadzeņu sklerozi.
 Lai izveidotu šo Mudru abu roku zeltnešus piespiediet pie plaukstas, bet lielo pirkstu pielieciet pie zeltneša. Pārējie pirksti ir iztaisnoti uz augšu un nedaudz atbīdīti viens no otra.


Mudra "Šambalas vairogs"


Šambala - leģendāra valsts, kurā valda labklājība, izaugsme. Tā ir vieta, kurā dzīvo dievišķas būtnes, bet melnajiem spēkiem tur nav vietas. Šambala simbolizē ilgdzīvošanu, labsirdību un augstu garīgo attīstību. Vairogs - dzīvības, veselības un labklājības sargs.
 Šī Mudra pasargā cilvēku no ārējās negatīvās iedarbības, palīdz atjaunot spēkus, paaugstina organisma pretošanās spējas.
 Lai izveidotu šo Mudru, labo roku salieciet kulakā, lielo pirkstu piespiediet pie citiem pirkstiem. Kreisās rokas plaukstu uzlieciet uz labās rokas kulaka.


Mudra "Gliemežvāks"Šī Mudra palīdz kakla iekaisuma gadījumos, pie aizsmakuma. Izpildot šo Mudru stiprinās balss, tāpēc to ieteicams lietot dziedātājiem, aktieriem, skolotājiem, oratoriem.
 Lai izveidotu šo Mudru ar četriem labās rokas pirkstiem apskaujiet kreisās rokas lielo pirkstu. Labās rokas pirkstu galu savienojiet ar kreisās rokas vidējā pirksta galu. Pārējos kreisās rokas pirkstus piespiediet pie labās rokas pirkstiem.


Vēja Mudra


Ķīnas medicīnā Vējš - viena no stihijām, no kuras atkarīga cilvēka veselība.  Mudra palīdz novērst "Vēja slimības" - reimatismu, radikulītu, roku, sejas un galvas trīcēšanu. Hronisku slimību gadījumos reizē ar šo Mudru ir jālieto arī Dzīvības Mudru.
 Lai izveidotu šo Mudru abu roku rādītājpirkstus piespiediet pie plaukstas tā, lai pirkstu galiņi būtu piespiesti pie lielā pirksta sākuma. Bet ar lielo pirkstu viegli pieturiet rādītājpirkstu. Pārējie pirksti brīvi iztaisnoti uz augšu.
Debesu MudraŠī Mudra palīdz ausu slimību gadījumos un uzlabo dzirdi.
Lai izveidotu šo Mudru, abu roku vidējos pirkstus piespiediet pie lielā pirksta sākuma, bet ar lielo pirkstu piespiediet saliekto vidējo pirkstu. Pārējie pirksti ir brīvi iztaisnoti uz augšu.
Kategorija: Mudras | Pievienoja: Maija (27.03.2011)
Skatījumu skaits: 7367 | Komentāri: 1
Komentāru kopskaits: 1
19.05.2011 Spam
1. (edz2za2)
Ļoti gribētos ieteikt draugiem..

Pievienot komentārus var tikai reģistrētie lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Ieejas forma
Lietotājs:
Parole:
Ielūkojies
Statistika

Onlainā kopā: 1
Viesi: 1
Lietotāji: 0

Copyright MyCorp © 2018 | Vietnes darbību nodrošina uCoz sistēma