Dziednieces Maijas Kalniņas mājaslapa

Sākums | Reģistrācija | Iziet | Ieeja

Sveicam vārda dienā:

Otrdiena,19.03.2024,09:01
Sveicināti Viesis|RSS
Vietnes izvēlne
Rakstu kategorijas
Veselība [31]
Sākums » Raksti » Veselība » Veselība

Veselīga uztura pamatprincipi


 Uzturs.

 

   Veselīga uztura pamatprincipi.



 Cilvēkam ar pārtiku ir iespējams saņemt 28 aminoskābes (no tām 7 neaizvietojamās), 15 mikroelementi, 16 vitamīni, 3 taukskābes un protams ūdeni.

 Dzer siltu ūdeni no rīta.Tavs pirmais darbiņš no rīta ir izdzert glāzi silta ūdens (vēl labāk, ja tam pievienosi citrona sulu). Siltais ūdens izskalos no tavām zarnām gļotas. Gļotās ir vielas, kas rada slimības.

 Nedzeriet ēšanas laikā. Dzerot ēšanas laikā tu noslīcini gremošanas fermentus un tie vairs nespēj pilnvērtīgi strādāt. Dzer šķidrumu 30 minūtes pirms vai pēc maltītēs, bet ne tās laikā. Sulas jādzer ēšanas laikā, sevišķi skābās, jo dzerot tukšā dūšā traumēsiet kuņģa gļotādu. Priekšroka jādot dārzeņu sulām, nevis apelsīnu.

 Neēd ļoti karstu un ļoti augstu. Pazeminātas skābes saturs kuņģī viens no iemesliem ir karsts ēdiens.  Augsts ēdiens iznīcina fermentu darbību. Tie neizdalās tik ilgi, kamēr temperatūra kuņģi paceļas līdz normālai.

 Košļā lēni. Jo zobi atrodas mutes dobumā, turpretī kuņģī nav neviena zoba, kas varētu sašķelt lielāku ēdiena gabalus. Katrs kumoss ir jāsakož daudzas reizes. Ļoti nepareizi darām, ēdot maizi , uzdzerot kafiju. Siekalās esošie fermenti nespēj sašķelt polisaharīdus līdz maltozei, tāpēc zarnu traktā veidojas pašbrūvētie spirti, kas indē aknas un citus orgānus. Paruna saka: ‘’Piecas minūtes košļāta pārtika par gadu pagarina dzīves ilgumu, katrs kumoss jākošļā vismaz 33 reizes’’. Siekalās esošais lizocīns izšķīdina mikrobus, parazītus un vienšūņus. Ja cilvēks rūpīgi nesakošļā, bet norij kumosu, nenotiek pietiekama siekalu izdalīšanās, parazīti un to oliņas nonāk cilvēka organismā neskarti. Mēs tos vienkārši apēdam.

 Ēd klusā un mierīgā gaisotnē. Tavs organisms nespēj kārtīgi sagremot uzturu, ja maltītes laikā tu esi satraukts vai aktīvi piedalies diskusijā. Ēd klusumā. Tava gremošanas sistēma funkcionēs daudz labāk.

 Neēd, ja esi  garīgi un fiziski savārdzis, noguris. Neēd, ja esi saaukstējies, bēdīgs vai dusmīgs, vai atrodies stresā. Nemeklē mierinājumu ēdienā, jo tas nenovērš pamatcēloni, bet gan piesārņo tevi.

 Fermenti.  Fermenti ir nedzīvi augstmolekulārie savienojumi, kuri sašķeļ nedzīvos audus. Kā tikai audos nav enerģijas, fermenti iznīcina mirušos audus. Dara to automātiski pēc programmas. Tie meklē novājinātās šūnas un izšķaida tās. Svaigam termiski  neapstrādātam produktam ir savi fermenti, kuņģa sulas iedarbībā tie atbrīvojas un izdara savu darbu. Ja šādu fermentu nav (nedzīvs uzturs), organisms ir spiests izmantot savus fermentus, tāpēc lieto dzīvu, tas ir termiski neapstrādātu barību – diedzētus graudus, svaigus dārzeņus, augļus, riekstus, sēkliņas, kas satur ļoti daudz vērtīgu fermentu. Ēdiena gatavošanas procesā tiek iznīcināti daudzi vitamīni un mikroelementi, turklāt karstumā iet bojā visi dzīvie fermenti.  Dzīvi produkti ir pilni ar fermentiem. Tie ir būtiski nepieciešami visās ķīmiskajās reakcijās. Tie sadala tavu uzturu sīkākās daļiņās. Fermenti organismā ir kā ‘’strādnieki’’, piemēram, noārda gaļu līdz aminoskābēm. Jā jūs gribat izskatīties par 15 gadiem jaunāki, ēdiet tikai termiski neapstrādātu uzturu, par 10 gadiem – atsakieties no gaļas, par 5 gadiem – lietojiet dalīto uzturu (savstarpēji savienojamus produktus), bet ja jūs gribat uzturēt organismu darba kārtībā, tad jums derēs kompromisa variants – uz vienu porciju vārīta uztura – trīs porcijas termiski neapstrādāta augu valsts produktu.

 Pie 600C temperatūras fermenti aiziet bojā. Kuņģa sula  neko nepārstrādā. Tās iedarbībā tikai šūnu ribosomās atrodošais fermentu maisiņš pārplīst un fermenti tiek atbrīvoti, lai veiktu barības pārstrādi. Tas ir ļoti svarīgi, jo ja fermentu pārtikā nav, organismam barība jāpārstrādā ar saviem aizkuņģa dziedzera izstrādātajiem fermentiem. Savukārt, ja šo fermentu nepietiek, paliek pāri liels daudzums neapstrādātas, neasimilētas un neapgūtas pārtikas paliekas, kas tālāk zarnās veicina pūšanas procesus, veidojas kancerogēnas vielas. Sanāk tā, ka neapgūtā barība apēd to, kurš šo barību nepārstrādā. Tāpēc vienā reizē jāēd maz, jo kuņģī ietilpst vidēji tikai 300 – 350g ēdiena. Fermentu trūkuma simptomi ir galvassāpes, aizcietējumi, nogurums, gāzu veidošanās vēderā, paātrināta sirdsdarbība, svara palielināšanās, kuņģa un zarnu problēmas, kā arī paātrināta novecošanās.

 Nepārēdies. Lai cik garšīgs un rūpīgi gatavots ēdiens, tam var būt pilnīgi pretēja iedarbība, ja tu pārēdīsies. Ēd vienā reizē tik daudz, cik ietilpst tavās kopā saliktās roku plaukstās. Kas notiek, kad saēdās daudz un ļoti dažādu produktu? Jo mazāk sarežģīts ir barības sajaukums, jo vienkāršāki ir ēdieni, jo efektīvāka ir gremošana. Ja, piemēram, viesībās daudz saēdamies, viss liekais, ko organisms vairs nespēj pārstrādāt, jo trūkst fermentu, sāk pūt un rūgt, asinīs nokļūst daudz nesagremotu barības vielu. Asinis kļūst biezas, viskozas. Tādās asinīs eritrocīti salīp kopā, bet tie ir skābekļa un barības vielu transportētāji organismā. Salipušie eritrocīti nevar iekļūt vismazākajos kapilāros. Un  šūnas ir skābekļa badā. Pirmās cietējas ir galvas smadzeņu šūnas, jo bez skābekļa nevar ražot enerģiju. Tāpēc pārēdušies jūtamies miegaini un apātiski. Tikai 5%no uztura nonāk asinīs, viss pārējais zarnu traktā veido pūstoši rūgstošu masu. Šo procesu rezultātā veidojas indes: indols, skatols, merkaptāns, kas bojā aizkuņģa dziedzeri. Jūtamies noguruši un sāp galva. Asinsvadi noveco – to sieniņās veidojas plaisas, kur aizķeras lipīgais zema līmeņa holesterīns. Jo mazāk ēdīsim , jo labāk strādās fermenti. Jo labāk strādās fermenti, jo vairāk aminoskābju tiks uzsūkts. Jo vairāk aminoskābju nonāks asinīs, jo mazāk cilvēks gribēs ēst. Tā izveidojas noslēgtais aplis.

 Izvairies ēst pārāk daudz dzīvnieku izcelsmes olbaltumvielas. Kā galveno olbaltumvielu avotu izmanto riekstus un sēkliņas ( arī visos augu valsts produktos ir olbaltumvielas), vasarā ēd zaļos lapu salātus. Vai zināji, ka diedzētie graudi ir daudz lētāks un veselīgāks olbaltumvielu avots nekā gaļa. Pārstrādājot gaļu organisms tērē daudz C vitamīna un kalcija. Neēd gaļu katru dienu. Gaļa nelabvēlīgi ietekmēs tavu veselību. Palielināsies skābju un toksīnu līmeni asinīs, kas tērēs tavu kalciju. Pārpūlēs nieres un aknas. Veicinās nierakmeņu veidošanos. Pārmērīga gaļas lietošana var izraisīt aknu slimības, iekšējo reproduktīvo orgānu vēzi, artrītu un osteoporozi. Ja tomēr nespēj atteikties no sarkanās gaļas, kombinē to ar dārzeņiem un lapu salātiem, bet ne ar maizi, makaroniem un kartupeļiem. Atceries par tādu vērtīgu olbaltumvielu avotiem, kā spirulīna, zilzaļās jūras aļģes un bišu maize. No šiem produktiem organisms spēj asimilēt virs 85% olbaltuma, bet no gaļas, ja tā tiek gatavota temperatūrā augstāka par 2000 C - tikai 20%. Turklāt šie produkti satur arī vērtīgas minerālvielas, beta karotīnu un neaizvietojamās aminoskābes.

 Pareizi kombinē produktus. Neēd kopā gaļu ar maizi, makaroniem un kartupeļiem. Gaļa veido skābas gremošanas sulas un gremojas lēni. Maize, makaroni un kartupeļi veidosārmainas sulas, gremojas ātri un tiem nepieciešami citādi fermenti nekā gaļai. Ja tu šos produktus ēd kopā, dažādie fermenti un gremošanas sulas tavā kuņģī ‘’karo’’ savā starpā, līdz neitralizē cits citu, rezultātā uzturs nav labi sagremots. Tas pūst zarnās, veidojot gāzes un atraugas. Pie tam parādās vēdersāpes un enerģijas izsīkums, jo uzturvielas nav sagremotas un asimilētas. Gan gaļu, gan maizi, kartupeļus un makaronus var ēst kopā ar dārzeņiem un lapu salātiem.

 Maltītes beigās neēd augļus. Augļi ir visātrāk sagremojamie produkti un to sagremošanai nepieciešami pavisam citādi fermenti, nekā iepriekš minētiem produktiem, tāpēc augļus vienmēr ēd atsevišķi vismaz 30 minūtes pēc citu grupu produktu uzņemšanas. Piemēram, pēc vistas gaļas ēšanas apēstais ābols drīz vien sāks kuņģī rūgt un veidosies gāzes.

 Centies nelietot šādus produktus.

Kūpināta, vārēta desa. -  Satur kancerogēnas vielas. Kūpināšanas procesā veidojas liels daudzums nitrītu. Tie darbojas graujoši uz imunitāti. Visus produktus, kas satur nātrija glutomātu (E-621) nedrīkst lietot.

Majonēze plastikāta maisiņos. -  Etiķis izvelk no plastikāta plēves dioksīdu, kas ir kancerogēns.

Kūpināts siers. Kausēts siers.-  Organismā praktiski nepārstrādājas, kā arī satur nitrītus.

Sausie buljona kubiki, ātri pagatavojamās sausās zupas vai garšvielas, kas satur mononātrija glutomātu. -  Tas ir garšas pastiprinātājs. Nomāc sāta sajūtu. Veicina neirodeģeneratīvas izmaiņas organismā. Sevišķi nav ieteicams bērnu uzturā.

Zivju ikri, mazsālītās siļķes. - Ikri var būt tikai ļoti sālīti vai sasaldēti, siļķes tikai ļoti sālītas. Ne eļļā, ne vīnā šie produkti neuzglabājas. Ir izmantots urotropīns un citronskābe (vai kāds cits nosaukums). Skābā vidē iznākums ir tikai viens – formaldehīds (veidojas spēcīga šūnu inde formalīns ar ko konservē līķus). Piemēram, Kamčatkā, kur ikrus iegūst, tos ēd tikai saldētus.

Krabju nūjiņas. -  Faktiski tā ir krabju esence sajaukta ar soju.

Konservētie zaļie zirnīši un kukurūza – Izņemot bioloģiskajās saimniecībās audzētos, visticamāk ka tie būs GMO produkti. Lai nepārgatavotos un iegūtu vajadzīgo izskatu (nesačokurotos) tiek veikta gēnu modifikācija.

Marinēti produkti. -  Satur etiķi, kas bojā nieres, sarkanos asinsķermenīšus. Etiķis iebalzamē. Neaug jaunas šūnas. Ātrāk novecojam.

Čipsi. -  Satur vielas, kas kaitīgi iedarbojas uz nervu šūnām un ne tikai.

Saldās kukurūzas pārslas. – Satur kādu no cukura aizvietotājiem, piemēram, ciklamātu, jo cukurs 1400C temperatūrā, apstrādājot kukurūzas pārslas, deg.

Saldās bulciņas. – Pēc iespējas mazāk. Baltmaizē nav rupjos šķiedrvielu un organisms nesignalizē par sāta sajūtu. Cukurs kopā ar  raugu garantē sēnīšu  klātbūtni organismā.

Piena produkti, kuri uzglabājas ilgāk par divām nedēļām – Lai to panāktu iespējams ir izmantots antiseptisks iepakojums, pievienots kāds antibiotiķis vai baktērijas-antagonisti, kas spēj producēt pretmikrobu vielas un fermentus, kas nomāc biotu. Ja, piemēram, ja ievietosiet svaigā, dzīvā piena skābproduktā sasmalcinātas ogas vai augļus – notiks sarecēšana, noslāņošanās, rūgšana utt. Lai tas nenotiktu, ir jāpievieno irdinātāji, antioksidanti, stabilizatori. Nav variantu.

Džemi un želejas, kuros peld pēc izskata gandrīz dzīvas ogas – Ar cukuru vien nepietiek. Izmantoti ļoti spēcīgi pārtikas antioksidanti. Nav variantu.  

Melnā tēja, šķīstošā kafija, gāzētie saldinātie dzērieni. Sulas tetrapakās. -  Mūs saskābina un atņem kalciju. Šķīstošā kafija pārveido hormonālos taukus (sevišķi neieteicama vīriešiem). Melnā un zaļā tēja aplieta ar karstu ūdeni, nedrīkst ievilkties ilgāk par 30 sekundēm, jo sāk veidoties kaitīgas vielas.

Tējas sēne. - Faktiski tas ir pelējums, kas attīstās zarnās tālāk.

Margarīns. -  Izjauc vielmaiņas procesu šūnās, jo organisms cietos augu taukus nespēj asimilēt. Katras šūnas membrāna sastāv no 3 slāņiem. Vidējais ir olbaltuma slānis, malējie slāņi sastāv no fosfolipīdiem. Ražošanas procesā tiek stipri izmainīta margarīna molekulas konfigurācija. Izmainītās molekulas iekārtojoties starp pārējām šūnu membrānas molekulām fosfolipīdu slānī, tādējādi šajās vietās tiek bloķēta šūnu caurlaidība un šūnās nevar iekļūt vajadzīgās barības vielas. Pieaug risks saslimstībai ar vēzi, diabētu, aptaukošanos). Te jāpieskaita arī sviests ar tauku saturu zemāku par 82%. Parastā veidā nevar iegūt šādu sviestu. To var panākt tikai ar hidrolizāciju. Kāpēc jāēd trans taukskābes? Ēdiet normālu sviestu, bet mazāk.

 Par eļlām.

Cepšanai jāizmānto rafinētās eļļas. Tās var būt visdažādākās, lai tikai neveidotu piegaršas. Ēšanai jālieto tikai nerafinētās eļļas. Tām jābūt pirmā spieduma, nedozodorētām, ar auksto metodi iegūtām. Augu eļļās nav holesterīna. Palmu un kokosriekstu eļļas veido nešķīstošus pleķus asinīs, kas krasi pazemina asins kvalitāti. To labi var redzēt tumšā redzeslauka mikroskopā. Tā kā šīs eļļas ir lētas, diemžēl tās plaši izmanto pārtikas rūpniecībā, maskējot ar nosaukumu ‘’augu eļļa’’, tāpēc derētu zināt, kas tās par eļļām. Palmu un kokosriekstu eļļa ir samērā cieta (augsta kušanas temperatūra). Tāpēc, piemēram, konditorijas izstrādājumiem un ne tikai (tortes, konfektes, margarīns utt.) ir ērti veidot dažādas formas.

 Samazini vārāmā sāls patēriņu. Ja ir paaugstināts asinsspiediens vai kāda sirdsslimība, atsakies no tā vispār. Sāls aiztur šķidrumu organismā, atņem kalciju organismam un agresīvi iedarbojas uz gremošanas orgānu gļotādām. Vārāmā sālī ir tikai divi mikroelementi, hlors un nātrijs. Turpretī jūras sālī to ir 64 un tie visi ir nepieciešami cilvēka organismam. Tādi dārzeņi kā ķiploki, sīpoli,  mārrutki, rutki lieliski papildina visas dabisko sāļu kombinācijas un var aizvietot vārāmo sāli.

 Lieto vismaz 5 no pret parazitārā uztura produktiem. Tie ir ķiploki, sīpoli, citroni un ķirbju, ķimeņu, diļļu sēklas. Sarkanie čili pipari, priežu skujas, priežu pumpuri pavasarī, rūgt vielas (vērmeles), alveja, kanēlis, krustnagliņas, kurkuma, mārrutki, sinepes, lauru lapas, dilles, selerijas, organiskās skābes saturošas ogas (jāņogas, mellenes, upenes, dzērvenes utt.) Šie visi produkti nepatīk vīrusiem, baktērijām, sēnītēm un tārpiem.

 Šūnu uztura formula. 1,5–28,9–15–12-3-7

Katru dienu mūsu organismā mirst 100 miljons šūnu un dzimst tikpat. Pēc 28 dienām mums jau ir cita āda, bet pēc 120 dienām cita asins. Pēc 2 gadiem - sirds, pēc 4 gadiem – aknas, pēc 7 gadiem kauli. Cilvēka ķermenī ir 100 triljonu šūnu un katra no tām pieprasa regulāru pārtikas piegādi. Katru dienu šūnām nepieciešams:

 1,5 litri ūdens ( tēja, kafija un sula tas ir ēdiens)

28 aminoskābes (9 no tām neaizvietojamās). Tas ir celtniecības materiāls jaunām šūnām fermentiem, hormoniem. Ēd dārzeņus, zaļās salātu lapas, diedzētus graudus, pupas, riekstus sēkliņas, gaļu, spirulīnu, jūras aļģes, griķus, prosu.

15 mikroelimenti. Lai aminoskābes savienotos noteiktā secībā, nepieciešami makro un mikroelementi (kalcijs, kālijs, magnijs, cinks, dzelzs utt.)

12 vitamīni, kas dod nepieciešamo enerģiju mikroelementiem, lai tie varētu noteiktā secībā salikt aminoskābes.

Omego-un omego-6 taukskābes. Ietilpst katras šūnas membrānas sastāvā. Lieto nerafinētās eļļas (linsēklu, zivju, bišu maize) vai uztura bagātinājumus, kas satur omega taukskābes.

7 fermenti. Satur visi termiski neapstrādātie produkti (rieksti, augļi, dārzeņi, diedzētas sēklas). Fermenti vispirms sasmalcina uzturu līdz sīkām daļiņām un pēc tam dot komandu, kā šīs daļiņas salikt jaunā kārtībā.

Dzer svaigi spiestas sulas. Vismaz vienreiz nedēļā pagatavo sev svaigu dārzeņu sulu. Tie ir bagāti ar hlorofilu (zaļā krāsa), kas attīra asinis, iesaistās sarkano asinsķermenīšu ražošanā un sniedz enerģiju. Sulā ir visi vērtīgie dārzeņu vitamīni un mikroelementi.

 

  Produkti, kas pazemina vīrišķā dzimumhormona testosterona līmeni asinīs.

 Vistas gaļa (izņemot bioloģiskajās saimniecībās audzētā), jo vistas tiek barotas ar speciāliem hormoniem (6 sieviešu hormoni), lai ātrāk augtu.

 Etiķis. Veicina testosterona pārvēršanos estrogēnā (sievišķais dzimumhormons).

 Sāls, cukurs, trekns piens, soja. Soju plaši izmanto desās (satur fitoestrogēnus).

 Greipfrūti (satur fermentu aromatāzi, kas testosteronu pārvērš estrogēnā).

 Pārmērīga alkohola, kofeīna lietošana.

 Ar raugu cepta maize ir rauga sēnīšu barotne organismā.

 Fast food ēdieni. Ir niecīgs uzturvielu daudzums, toties ir palielināts trans taukskābju un piesātināto tauku saturs.

Tāpēc, sievietes barojiet savus vīrus ar produktiem, kas paaugstina viņu libido. Tas ir treknās jūras zivis. Zaļās krāsas augļi un dārzeņi – avokado, kāposti. Zaļumi – pētersīļi, selerijas, lapu salāti, sinepes, moluski, austeres. Garšvielas – kardamons, karijs, kurkuma, mārrutki. Lieto ķirbjus (satur cinku), riekstu eļļu, dzērvenes, brūklenes, vīnogas, sarkanais vīns. Periodiski jālieto uztura bagātinātājus, kas satur E vitamīnu (piedalās testosterona izstrādē), kalciju (atskābina organismu un samazina testosterona pāreju estrogēnā), selēnu (piedalās testosterona sintēzē).

 

  Bērnu uzturs.

 Nedaudz īsumā par bērnu uzturu. VVO (Vispasaules Veselības Organizācija) rekomendē bērnu uzturā šādus pamatproduktus: pamatēdiens – putras, piena produktus, dzīvnieku izcelsmes olbaltumvielas (labāk asimilē nekā augu olbaltumvielas, tāpēc veģetārismu neiesaka), vietējās izcelsmes dārzeņus, augļus un ogas, augu eļļas un dzīvnieku izcelsmes taukus, ogļhidrātus (cukurs), pākšaugus, sāli (divreiz mazāk nekā pieaugušajiem), pietiekošā daudzumā ūdeni (30gr uz 1kg svara diennaktī).

 Putras – jāgatavo līdz 600C temperatūrā. Jāizvēlas bez mākslīgiem aromatizatoriem. Visnevērtīgākā ir manna. Nē - ēdiena gatavošanā mikroviļņu krāsnīm (pilnīgi izjauc struktūru - nedzīvs uzturs).

 Ieteicama teļa un putnu gaļa. Nav ieteicama cūkgaļa (speķi var) un aitas gaļa (slikti šķīst tauki aitas gaļā). No zivīm ieteicamas baltās netreknās, piemēram, foreles, butes, heks, mencas. Nav ieteicamas treknās zivis, žāvētās zivis, stipri sālītās un mazsālītās, kaltētās (nav aizsargātas no parazītiem). Labāk svaigi sagatavotās – vārītas vai sautētas nekā ceptas. Konservētās zivis nav labākā izvēle. Ja citu nav, priekšroka eļļā gatavotajām.

 Dārzeņi – var būt svaigi, saldēti, sautēti, vārīti. Nedrīkst marinētos. Vislabāk burkāni (ja sulu, tad nedaudz eļļa jāpievieno), kabači, ķirbji, visu veidu kāposti, gurķi. Mazāk (nakteņu dzimtas augi) tomāti, kartupeļi, baklažāni. Zirņus un pupas nedaudz. Zirņu zupa laba izvēle. No zaļumiem vislabāk salāti, skābenes, spināti. Zaļos sīpollokus maziem bērniem labāk apceptus. Bietes tikai vārītas. Arī kukurūza - vārīta. Kukurūzas pārslas tikai nesaldās.

 Augļi – vislabāk svaigi, var būt cepti. Sulas obligāti jāatšķaida ar ūdeni. Vislabāk aprikozi, āboli, rozīnēs (izņemot lielās caurspīdīgās rozīnes, kas apstrādātas ar sēru). Apelsīnus un mandarīnus – minimāli. Plūmes nedaudz. Arī vīnogas nedaudz (vēlams bez mizas un kauliņiem). Āboli jāmizo, kaut gan mizā daudz vērtīgu vielu, taču lai ilgstoši uzglabātu, tos apstrādā ar polimēru, hloroformu vai citu pretsēnīšu preparātu. Ķirši, saldie ķirši - vislabāk sezonas laikā, tie kas bojājas.  Tāpat arbūzus vēlams sezonas laikā, lai izvairītos no saindēšanās ar nitrātiem, kurus lieto, lai paātrinātu nogatavošanos. Banāni nedrīkst būt ar plankumiem. Ideāls variants bērnu uzturā ir žāvētie aprikozi, piemēram, sablenderēti ūdenī (sevišķi bioloģiski audzētie). Hurmu tikai atkausēto pēc sasaldēšanas (kļūst caurspīdīga).

 Ogas – vislabāk avenes un mellenes. Uzmanīgi ar zemenēm. Ja ir savairojušies zarnu parazīti (piemēram, ascariasis, enterobiasis), bērniem var parādīties alerģija – nevis uz sevi, bet uz parazītiem. Produkti ir nevis izraisītāji, bet provokatori. Līdzīgi tas ir ar medu. Tāpēc jāatbrīvojas no parazītiem.

 Maizi – vislabāk bezrauga. Nē bulciņām, kūkām un tortēm (mājās gatavotās tortes var). Labāk sausiņi, barankas, galetes.

 Sviests – tikai ar 82% tauku saturu. Nē hidrolizētiem taukiem. Cept labāk kausētā sviestā, nekā eļļās. Nē majonēzēm.

 Ūdens – bērni ir ļoti jūtīgi uz ūdeni. Ja par ūdeni neesat droši – jāvāra. Var pievienot citronu. Nē saldinātiem gāzētiem dzērieniem. Nav ieteicamas sulas no veikala (dabīgie vitamīni ilgāk par 2 mēnešiem uzglabāties nevar). Nedrīkst kafiju un aromatizētās tējas. Nav ieteicama melnā un zaļā tēja. Kvasu tikai mājās taisīto.

 

  Zaļie augi.

 Hemoglobīns ir tiešā hlorofila kopija. Hemoglobīna molekula sastāv no 514 aminoskābēm un 4 dzelzs atomiem (šķīdumā dzelzs izskatās sarkans). Tieši tāda pat matrica ir hlorofilam - 514 aminoskābes un 4 magnija atomi (šķīdumā magnijs izskatās zaļš). Ar B12 vitamīna starpniecību caur kobaltu nomainot 4 dzelzs atomus ar 4 magnija atomiem zaļā augu sula - augu asinis pārtop par cilvēka asinīm. Eritrocītu mūžs ir 127 dienas, jeb pēc 127 jums jau ir citas asinis. Šī problēma ir aktuāla 40% pasaules iedzīvotājiem – anēmija. Lai neskartu šī slimība, vajadzīga zaļā krāsa katru dienu. Tas ir jālieto zaļās krāsas augi tādi kā: sīpolloki, dilles, selerija, pētersīļi, bazilika, nātres, skābenes utt. Un neviens ārsts jums nepalīdzēs, ja ikdienā neēdīsiet šos augus. Augu taukos nav holesterīna. Tas ir tikai dzīvnieku taukos. Ja lieto daudz gaļas un nepietiek fermentu, asinīs parādās urīnskābe, kas tālāk nokļūst locītavās un rada podagras sāpes. Ja jums sāp locītavas, noskaidrojiet savu asins kvalitāti.

 

  Ar ko atšķiras dabīgie vitamīni no sintētiskajiem?

 Vitamīni tie ir vitālie amīni. Tos sastāvā ir mikroelementi un aminoskābes. Aminoskābju sastāvā ir nukleīnskābes DNS un RNS. Dzīvajās šūnās DNS molekulas spirāle ir sagriezta uz kreiso pusi. Ja arī ķīmiskās sintēzes ceļā izdodas iegūt kādas vielas molekulu ar vajadzīgo elementu skaitu, tomēr telpisko konfigurāciju atveidot izdodas reti.Mākslīgi iegūto vitamīnu molekula visbiežāk nav sagriezta vispār vai arī ir uz labo pusi.Šādus visbiežāk aptiekās piedāvātos vitamīnus parasti sintezē no naftas produktiem. Cenu starpība ar dabiskajiem ir milzīga, tāpēc sulās, jogurtos, margarīnā utt. pievienotie vitamīni visticamāk, ka būs mākslīgie, no kuriem gaidīto labumu veltīgi cerēt.

 

   GMO pārtika.

 Cilvēkiem sagremojot ģenētiski modificēto pārtiku, mākslīgi radītie gēni tiek nodoti cilvēka organismam un izmaina gremošanas trakta derīgo baktēriju raksturu. Organisma mikrofloras izmaiņa negatīvi ietekmē imunitāti. Tiek provocēta cilvēka organismam neraksturīgu olbaltumu sintēze, tādu kas dabā nav paredzētas. Rodas patogēnās baktērijas, kas var būt rezistentas pret antibiotikām ar neprognozējamu reakciju pret zāļu preparātiem, kā arī iespējama agrāk nepazīstamu toksīnu parādīšanās organismā un alerģiskas reakcijas. Ilgstoši lietojot, tiek apdraudēta reproduktīvā sistēma.

   Medikamenti (recepšu zāles).

 Lietoto medikamentu blakusparādības ir viens no galvenajiem nāves cēloņiem daudzās valstīs. Farmaceitiskā estrogēnā terapija nekoncentrē medikamentu iedarbību tikai uz mērķaudiem. Medikaments iespaido arī sirds, asinsvadu un nervu sistēmas estrogēna receptorus un traucē to darbību. Kad ķermenī tiek ievadīts medikaments, lai uzlabotu vienas olbaltumvielas disfunkciju, šis medikaments neizbēgami mijiedarbojas ar vismaz vienu un, iespējams daudzām citām olbaltumvielām. Zāļu blakņu problēmu sarežģī tas, ka bioloģiskās sistēmas nav nepieciešamas. Vienus signālus vai olbaltumvielu molekulas, iespējams, vienlaikus izmantot dažādos orgānos un audos, kur tie nodrošina pilnīgi atšķirīgas uzvedības funkcijas. Daudzšūnu organismi var izdzīvot ar daudz mazāku skaitu gēnu, nekā zinātnieki kādreiz domāja, jo vieni un tie paši gēnu produkti (olbaltumvielas) tiek izmantoti dažādu funkciju veikšanai. Līdzīgā veidā mēs izmantojam alfabēta burtus, lai uzrakstītu visus valodas vārdus. Farmaceitiskās zāles apspiež ķermeņa simptomus, bet vairums no tām nenodarbojas ar problēmas cēloni.

   Rauga maize.

 Raugs ir vienšūnu sēne. Raugi sašķeļ olbaltumvielas, rezultātā veidojas aminoskābes un vitamīni. Tas tomēr priekš organisma nav efektīvākais aminoskābju ieguves veids. Piemēram, salīdzinājumā ar spirulīnu, daudzreiz neefektīvāks variants. Bīstamība ir tā ka parastā zarnu flora nomainās uz rauga – skābo, nederīgu parastam uztura pārstrādes procesam, kā arī uztura asimilācijai. Samazinās kalcija daudzums asinīs.

Tie, kas lieto bezrauga ar dabisko ieraugu cepto maizi, droši vien būs pamanījuši, ka tā praktiski nepelē. Tāpēc mūsu senči varēja atļauties maizi cept reti, jo nebija problēmu ar uzglabāšanu, turklāt sabriedušu maize ir vieglāk pārstrādāt kuņģim. Šādi cepta maize ir bagātāka ar organiskajām skābēm, vitamīniem, minerālvielām, pektīnvielām, šķiedrvielām utt. Diemžēl nu jau vairākus gadu desmitus lielākā daļa ražotāju, lai būtu ekonomiski izdevīgāk (paātrinātu ražošanas procesu), maizi cep citādāk. Pievieno mīklai tā saucamo termofīlo raugu (saccharomyces). Šāds raugs, ko arī izmanto spirta rūpniecībā, dabiskajā vidē faktiski neeksistē. Dabā ir apiņu raugs, iesals. Agrāk  termofīlo raugu ieguva no cukura melases, atšķaidot to ar ūdeni un pēc tam apstrādājot ar hlora kaļķi, skābinot ar sērskābi. Tagad tādas briesmīgas sastāvdaļas vairs neizmanto, jo Ir parādījušās ĢMO tehnoloģijas, bet rezultāts līdzīgs, tālākas sekas vēl grūtāk prognozējamas. Par rauga sēnīšu sporu termoizturību var pārliecināties  ļoti vienkārši, rauga maizes sausiņus vai pat sauso raugu ievietojot cepeškrāsnī tādā pašā temperatūrā kā cep maizi un pēc tam ievietot sēnītēm labvēlīgā vidē līdzīgā kā organismā (ūdens + siltums + olbaltumvielas + ogļhidrāti).

 Raugi – saharomicētes ir izturīgākas par cilvēka organisma audu šūnām, siekalas nespēj tās iznīcināt. Pat cepot maizi tās neaiziet bojā, jo ir spējīgas izturēt ļoti augstu temperatūru. Ēdot gan maizi, gan konditorejas izstrādājumus (visdažādākās bulciņas), sākumā rauga šūnas nonāk gremošanas traktā, pēc tam asinsrites sistēmā, turpina vairoties, negatīvi ietekmējot mikrofloru. Tiek traucēta visu gremošanas orgānu sistēmas darbība. Ir zināms, ka kuņģis no iekšpuses ir klāts ar īpašu gļotādu, kas ir izturīga pret skābju iedarbību. Regulāri lietojot rauga produktus, kā arī skābu vidi veidojošus produktus (saldinātie dzērieni utt.), kuņģis tam ilgstoši nespēj pretoties. Sāk parādīties pirmās pazīmes – dedzināšana un sāpes kuņģī, kā arī sāk veidoties čūlas.

 Raugu saturošā produkcija veicina smilšu sablīvējumus, pēc tam arī akmeņu veidošanos žultspūslī. Veidojas aizcietējumi un audzēji. Zarnās pastiprinās pūšanas procesi, attīstās patogēnā mikroflora, traumējas zarnu bārkstis, rezultātā palēninās toksisko vielu izvadīšana no organisma, nogulsnējas fēču akmeņi, kas ar laiku ieaug zarnu gļotādā. Gremošanas orgānu izdalītais sekrēts zaudē savu aizsarg funkciju, pazeminās gremošanas spējas, tāpēc nepietiekami asimilējas un sintezējās vitamīni, kā arī samazinās uzņemto mikroelementu daudzums, tādu kā kalcijs. Patogēnie mikroorganismi izkļūstot caur zarnu sienām, nokļūst asinīs. Tādējādi mikrobi, sēnītes un vīrusi izklīst pa visu organismu. Tiek traucēta vielmaiņa šūnās. Mainās bioķīmiskais asins sastāvs un palēninās asins kustība audos, veidojas mikrotrombi, limfātiskā sistēma strādā ar pārslodzi. Tiek izjaukts skābju sārmu līdzsvars, paverot ceļu virknei slimību. Organismam. pastiprināti zaudējot svarīgākos mikroelementus kalciju, kāliju, magniju, nātriju, krasi paaugstinās risks saslimt ar tādu plaši izplatītu slimību kā osteoporoze.

  Maize no rafinētiem miltiem (‘’augstākā labuma’’, jeb attīrītiem no visa vērtīgā) ir gļotas veidojošs produkts, kas faktiski sastāv no lipekļa un cietes. Tā stipri noslogo kuņģi, jo veido kunkuļus, kuri līdz galam nepārstrādājas un piesārņo organismu. Piemēram, tik iecienītās svaigas bulciņas no ‘’augstākā labuma’’ miltiem. Mīkla raudzēta, protams, ar termofīlo raugu. Klāt vēl pievienota bagātīga cukura devu. Ja tam visam vēl virsū uzdzer kolu. Nu pilns komplekts, vai ne. Tik ierasta aina un tik dzirdētas slimības.

 

  Bezrauga maize.

 Latvijā bez termofīlā rauga ar dabīgo ieraugu maizi cep ‘’Lāči’’ (Rīgas raj.), ‘’Ķelmēni’’ (Gulbenes raj.) turklāt no pašaudzētiem bioloģiskajiem rudzu graudiem, ‘’Daugava’’ (Aizkraukles raj.). Kā atsevišķu sortimentu bezrauga maizi cep SIA ‘’Liepkalni’’, ‘’Bekubode’’ (Ogres raj.), ‘’ Maiznīca Ieva’’ Valmiera, "Raunas maize” (Cēsu raj.), ‘’N.Bomja maiznīca Lielezers’’ (Limbaži) un ‘’ Kuldīgas maizes ceptuve’’. Tie ir pārsvarā mazie maizes ražotāji. Paldies viņiem par to! Lai atvaino tie, kurus varbūt nepieminēju.



Avots: http://www.medusmaize.lv/
Kategorija: Veselība | Pievienoja: Maija (04.04.2013)
Skatījumu skaits: 8599
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrētie lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Ieejas forma
Lietotājs:
Parole:
Ielūkojies
Statistika

Onlainā kopā: 1
Viesi: 1
Lietotāji: 0

Copyright MyCorp © 2024 | Vietnes darbību nodrošina uCoz sistēma