Jau sirmā senatnē cilvēki pievērsa lielu uzmanību akmeņiem un to īpašībām. Akmeņiem tika piedēvētas gan aizsardzības, gan dziednieciskas spējas. No akmeņiem tika veidoti dažādi amuleti. Jau 77 gadus pirms mūsu ēras senās Romas zinātnieks G. Plīnijs Vecākais savā darbā "Dabas vēsture" rakstīja, ka amuleti pasargā cilvēku no indes, nelaimes gadījumiem, dod cilvēkam pārdabiskas spējas cīņā pret ļaunumu.
Senatnē cilvēki ticēja dabas un cilvēka lielajai saiknei. Tāpat kā augi, dzīvnieki, arī akmeņi ir neatņemama dabas sastāvdaļa, tikai akmens pieder pie dabas senākās daļas, tam ir ilgāks mūžs.
Sengrieķu zinātnieki - Platons, Gerodots, Teofrasts - savos darbos pievērsa lielu uzmanību akmens maģiskajām īpašībām. Aristotelis uzrakstīja grāmatu, kurā bija savākta informācija par akmens brīnumainajām spējām dziedniecībā.
Viduslaikos kristīgā baznīca aizliedz nēsāt talismanus, amuletus. To nēsāšanu saistīja ar sātana apsēstību. Cīnīties pret talismanu nēsāšanu bija sarežģīti un neiespējami, jo talismanu nēsāšanas vēsture iesniedzās dziļā pagātnē. Talismanu mācība, akmeņu pielietojumu mācība tika nodota no "mutes mutē". Arī mūsdienās, cilvēks iegādājas akmeņus ar nolūku, lai akmens palīdz izsargāties no nelaimes, izdziedina no slimības vai aizsargā no ļaunuma.
Ahāts. Aizsargā no stresa un enerģijas zaudējumiem. Ahāts stimulē cilvēka garīgo attīstību. Sūnu zaļais ahāts pasargā no skaudības. Dzeltenais un baltais ahāts palīdz cilvēkam saglabāt emocionālo līdzsvaru kritiskās situācijās. Melnais ahāts aizsargā no ļaunajiem spēkiem. Ahāta krelles palīdz ilgstoša klepus un kakla iekaisuma gadījumos.
Azurīts. Senajā Ēģiptē azurītu izmantoja, lai strauji paaugstinātu savu apziņu augstākā līmenī. Tiek uzskatīts, ka azurīts atveseļo jebkuru orgānu gan fiziskā, gan mentālā līmenī. Ja azurītu uzliek uz slimās vietas, tad akmens ir spējīgs "noņemt" visu negatīvo enerģiju no slimās vietas. Azurīts pielieto, lai atvērtu un stimulētu "trešo aci".
Akvamarīns. Akvamarīna krāsa mainās atkarībā no apkārtējās vides un nēsātāja pašsajūtas. Saulainā laikā vai periodā, kad akmens nēsātājs ir pacilātā garastāvoklī, akvamarīnam ir gaiši zila krāsa. Pie nēsātāja pašsajūtas pasliktināšanās, akvamarīna krāsa mainās, duļķojas un kļūst zaļgana.
Akvamarīns aizsargā nēsātāju no negadījumiem, tas spēj mazināt naida izpausmes, trauksmi, dusmas. Indijas jogi uzskata, ka akvamarīns stimulē 5 (kakla) čakru, kas savukārt atbild par vairogdziedzera darbību un emocijām. Tibetā akvamarīnu izmanto, lai līdzsvarotu, nomierinātu cilvēka psihi, stiprinātu organiska aizsargspējas, ārstē ādas un plaušu saslimšanas, mazina zobu sāpes, mazina alerģiskas reakcijas, labvēlīgi iedarbojas uz kuņģa un aknu darbību.
Aktinolīts. Labvēlīgi iedarbojas uz nierēm. Aktinolīta pulveri izmanto prostatas, impotences, menstruālā cikla traucējumu gadījumos un pie aizcietējumiem. Aktinolītam ir antiseptiska un tonizējoša iedarbība.
Aleksandrīts. Indusi ticēja, ka šis akmens spēj nostabilizēt asinsriti, attīrīt asins sastāvu un stiprināt asinsrades orgānus. Aleksandrītu lieto liesas un aizkuņģa dziedzera saslimšanas gadījumos. Šis akmens nēsātājam nostiprina nervu sistēmu. Dienas gaismā aleksandrīts ir zaļganā tonī, bet vakarā vai mākslīgā apgaismojumā tas iegūst violetu nokrāsu. Ja nokrāsa mainās uz citu pusi, tad akmens brīdina nēsātāju par problēmām organismā. Aleksandrīta spēks palielinās, ja tas ir zelta ietvarā.
Almandīns. Almandīns ir spējīgs izkliedēt skumjas un radīt priecīgu noskaņojumu tā nēsātājam. Almandīns pozitīvi iedarbojas uz sirds un smadzeņu darbību, mazina fiziskās sāpes, stabilizē un uzlabo vielmaiņu organismā. Almandīns palīdz iekaisuma procesu, čūlu ārstēšanā. Tam ir spēja reģenerēt un atjaunot šūnas un audus, stimulē asinsriti un paaugstina potenci.
Amazonīts. Amazonīts palīdz stiprināt ģimeniskās saites. Gaiši zaļš amazonīts spēj noņemt stresu, mazvērtības kompleksu un radīt miera sajūtu. Masāžā pielietots amazonīts stabilizē nervu sistēmu un stiprina sirds darbību.
Ametists. Ametists tiek izmantots bezmiega gadījumos. To lieto kā līdzekli pret vainas apziņu un bailēm. Tas aizsargā pret pašapmānu un burvestībām. Ametists pasargā no visa veida pārmērībām, stiprina saprātu. Tas uzlabo garastāvokli, veicina intuitīvo domāšanu, palielina enerģētisko rezervi, pazemina stresu. Tas apspiež ļaunas domas, piesaista mīlestību, veiksmi un mazina tieksmi pēc alkoholiskajiem dzērieniem. Ūdens, kurā kādu laiku stāvējis ametists, labvēlīgi iedarbojas uz smadzeņu darbību, atvieglo galvassāpes un mazina zobu sāpes.
Ja mazu ametista gabaliņu novieto trešās acs rajonā, tad tas palīdzēs ieslīgt meditatīvā stāvoklī.
Apatīts. Tiek uzskatīts, ka dzeltenais apatīts labi iedarbojas uz 3 čakru, bet gaiši zilais apatīts uz 5 čakru. Iedarbojoties uz 5 čakru, tiek ārstēts kakls, balss saites un vairogdziedzeris.
Berils. Berils spēj no organisma izvadīt slikto enerģiju un piepildīt organismu ar gaišo enerģiju. Berils ir viens no labākajiem organisma tīrītājiem un atveseļotājiem. Berilu ieteicams nēsāt cilvēkiem, kas grib būt nenogurdināmi un garā stipri. Nēsājot berilu, sievietes var atbrīvoties no dažādām sieviešu kaitēm. Berils palīdz muguras sāpju gadījumos, kā arī iesnu un apaukstēšanās slimību gadījumos. Ja ir pazemināts asinsspiediens, vēlams nēsāt dzelteno berilu.
Citrīns. Citrīns mazina depresiju, novērš bezmiegu, tas palīdz atjaunot attiecības starp naidīgi noskaņotiem cilvēkiem. Citrīns palīdz ārstēt gremošanas trakta slimības, cistītu. Citrīns aktivizē smadzeņu darbību.
Dimants. Dimantu uzskata par akmeņu karali. Dimants simbolizē spēku, varu. To uzskata par 7 čakras galveno akmeni. Septītā čakra ir saistīta ar kosmisko enerģiju. Indijas jogi uzskata, ka dimants ar savu enerģiju baro sirdi, smadzenes un smalko ēterisko ķermeni. Dimantam tiek piedēvētas brīnumainas spējas. Uzskata, ka dimants nēsātāju sargā no slimībām, sliktiem sapņiem, atbrīvo no bailēm, sargā no triekas un akmeņu veidošanās orgānos. Nav ieteicams nēsāt citam piederošu dimantu vai nēsāt zemas klases dimantu. Cilvēkiem, kam ir paaugstināts asinsspiediens nav ieteicams regulāri nēsāt rotājumus no dimanta.
Dzintars. Dzintars palīdz galvas un zobu sāpju gadījumos, uzlabo redzi, pīpētājiem mazina risku saslimt ar plaušu vēzi. Dzintars satur jodu, tāpēc dzintara krelles ir ieteicams nēsāt cilvēkiem, kam ir palēnināta vairogdziedzera darbība.
Gagāts. Daudzās tautās valda uzskats, ka gagāts ir negatīvās enerģijas absorbētājs. Senajā Anglijā daudzās mājās atradās gagāts, tas kalpoja kā aizsargvairogs pret ļaunumu, kā arī to novietoja jaundzimušā tuvumā, lai akmens aizsargātu mazuli no ļaunas acis, noskauduma. Ceļojumos paņemtais gagāts pasargāja no likstām ceļojuma laikā. Indijā uzskatīja, ka gagāts var palīdzēt savas karmas izzināšanā un palīdz atklāt iepriekšējās dzīves iemiesojumus.
Heliotrops. Litoterapeiti uzskata, ka helioptrs labvēlīgi ietekmē asinsriti, palielina hemoglobīna līmeni asinīs. Heliotrpos paaugstina fiziskās un garīgās spējas, nomierinoši iedarbojas stresa situācijās. Akmens pa tā nēsātāju veido aizsardzības lauku pret negatīvo enerģiju.
Hematīts. Akmens veicina ātrāku rētu sadzīšanu un strutojošu iekaisumu, augoņu attīrīšanos un sadzīšanu. Hematīts labvēlīgi iedarbojas uz liesu un nierēm. Hematīts paaugstina asinsspiedienu.
Jašma. Jašma palīdz astmas un aizdusas slimniekiem. Jašmu pielieto, lai ārstētu epilepsiju, urīnpūšļa un gremošanas trakta slimības.
Kaķa acs. Kaķa acs tiek uzskatīta par akmeni, kas aizsargā no negatīvās enerģijas, noskauduma. Tas palīdz saliedēt ģimeni un pasargā no partnera sānsoļiem. Litoterapijā tiek uzskatīts, ka kaķa acs palīdz bronhiālās astmas gadījumos un reimatisma uzliesmojuma brīžos, spēj mazināt locītavu sāpes. Krelles, kas veidotas no kaķa acs, palīdz ārstēt laringītu, traheītu un bronhītu.
Kalnu kristāls. Senajā Tibetā, Ķīnā, Mongolijā kalna kristālu ārsti izmantoja, lai ātrāk sadziedētu rētas. Saules stars, kas iziet caur kalna kristālu un atspīd uz rētas, palīdz rētai ātrāk sadzīt. Tiek uzskatīts, ka kalna kristāls viegli pieskaņojas cilvēka enerģijai un stabilizē cilvēkā enerģiju. Ar kristāla asajām šķautnītēm tiek veikta punktu masāža. Krelles no kalnu kristāla noņem galvassāpes un stabilizē asinsspiedienu.
Korallis. Korallis rūpējas par vielmaiņu, ķermeņa temperatūru, ādas veselīgumu, tas attīra asinis un neitralizē negatīvo enerģiju. Korallis labi palīdz vairogdziedzera darbības stabilizācijai un astmas slimniekiem. Japānā baltā koraļļa pulveri izmantoja lūzuma gadījumos, lai ātrāk saaugtu lūzuma vietas. Portugālē uzskata, ka koraļļu krelles ir labs līdzeklis pret galvassāpēm, bet Anglijā to uzskata par labu ārstniecisku līdzekli angīnas gadījumā. Krievijā koralli izmanto sirds slimību un kakla iekaisumu ārstēšanā, tas ir palīgs psihoterapijā.
Krams. Daudzas eiropiešu un aziātu tautas kramu uzskatīja par mājas aizsardzības akmeni, no tā gatavoja dažādus amuletus ģimenes labklājībai. Dziednieki Mongolijā safrāna dzelteno kramu izmantoja zarnu trakta ārstēšanā. Šajā gadījumā krams tika novietots uz saules pinuma jeb uz 3 čakras. Pēdējos gados Krievijā ir kļuvis populārs tumšā krama ūdens, kura pielietošana mazina sāpes un aptur asiņošanu. Ar krama ūdeni tiek ārstētas trofiskās čūlas, apdegumi, urīnpūšļa iekaisumi. Ir jāatceras, ka ārstniecībā drīkst izmantot augstas klases kramus un jāatceras, ka daudziem krama akmeņu veidiem ir liela radiācija, kas 2-3 reizes pārsniedz normu un tāpēc ir bīstama cilvēkam.
Lazurīts. Lazurīts stiprina fizisko ķermeni, prātu un apziņu. Tas attīra auru no negatīvajām enerģijām, akmens palīdz cīnīties ar sliktām domām, ar tā palīdzību ir iespējams atbrīvoties no sliktām atmiņām, sāpīgiem aizvainojumiem. Šajā gadījumā lazurīts ir jānovieto trešās acs rajonā. Lazurīts palīdz arī migrēnas, astmas, radikulīta, nervu saslimšanas gadījumos, pazemina asinsspiedienu un pazemina paaugstinātu ķermeņa temperatūru. Uzskata, ka lazurīts palīdz veiksmīgai grūtniecībai un pasargā no spontāniem abortiem.
Malahīts. Daudzas tautas malahītu uzskata par veselības akmeni, kas pasargā no dažādām likstām un nelaimēm. Malahītu liek uz saules pinuma vai arī uz vietām, kur jūtas enerģijas bloķējums. Uz saules pinuma novietotai malahīts mazina stresu un stabilizē enerģiju starp otro un ceturto čakru. Indijā dziednieki uzskata, ka ja malahītu novieto trešās acs rajonā, tad tas palīdz atbrīvot zemapziņu no bailēm, aizvainojumiem, uzmācīgām domām un trauksmes. Mūsdienu litoterapijā malahītu izmanto sirds slimību, aizkuņģa dziedzera un liesas ārstēšanā, tas labvēlīgi iedarbojas uz hipofīzi. Malahīts ir labs pret radiācijas akmens.
Mēness akmens. Mēness akmens pievelk un pastiprina mīlestības jūtas. Indusi uzskata, ka mēness akmens nomierina prātu, rada maiguma sajūtas, mazina naidu un iekšējo diskomfortu. Tibetā šo akmeni pielieto epilepsijas un garīgu slimību ārstēšanā. Rotaslietas, kurās ir mēness akmens labvēlīgi iedarbojas uz nierēm, urīnpūsli, mazina un novērš ūdens aizturi ķermenī. Mēness akmens palīdz intuīcijas attīstībā.
Nefrīts. Nefrīts tiek uzskatīts par Ķīnas nacionālo akmeni. 12 gs tika uzrakstīts traktāts par nefrīta brīnumainajām spējām. Ķīnā tika uzskatīts, ka nefrīts spēj nodrošināt ilgu, garu mūžu, labu veselību un ilgi saglabāt jaunību. Nefrīts palīdz nieru un gremošanas orgānu saslimšanas gadījumos. Ķīnas imperatori nefrītu lika zem spilvena, tā saglabājot galvu vēsumā karstā laikā, dzīves spēku un jaunību. Nefrīts ir jānēsā periodā, kad grib nopietni izmainīt un uzlabot savu dzīvi. Nefrītu saista ar ģimenes labklājību un saskaņu ģimenē.
Obsidiāns. Obsidiāns ir saistīts ar pirmo čakru un palīdz organismam uzņemt un vienmērīgi sadalīt spēcīgo zemes enerģiju ķermenī. Ar obsidiāna palīdzību ir iespējams likvidēt enerģētiskos blokus. Kaklarota no obsidiāna palīdz pie kuņģa un nieru slimībām, nostabilizē asinsspiedienu un stiprina imunitāti.
Onikss. Jau no seniem laikiem oniksu lika rotaslietās, lai aizsargātos no negatīvās enerģijas. Onikss ir spējīgs "izsūkt" sāpes, mazināt stresu, stabilizēt nervu sistēmu, paaugstināt potenci, uzlabo atmiņu, atjauno ķermeni un uzlabo dzirdi. Onikss uzlabo kalcija uzsūkšanos asinīs, tāpēc to ir vēlams nēsāt gados vecākiem cilvēkiem.
Opāls. Opāls tiek uzskatīts par mīlestības, saskaņas un līdzcietības akmeni. Tiek uzskatīts, ka opāls veicina bērnu augšanu kā arī apgaismo prātu, nomierina nervus, uzlabo sirds darbību, atgriež acu mirdzumu un uzlabo redzi, labvēlīgi iedarbojas uz hipofīzi.
Pērles. Pērļu vērošana nomierina psihi, palīdz atmiņas zuduma gadījumos, stabilizē nervu sistēmu, uzlabo redzi kataraktas gadījumos. Litoterapijā tiek uzskatīts, ka pērles palīdz nieru, aknu un gremošanas orgānu saslimšanas gadījumos, kā arī hipertonijas gadījumā. Dzerot ūdeni, kurā bijušas pērles, stiprinās smaganas, tiek ārstētas nieres un žultsakmeņi. Pērļu ūdenim piemīt pretiekaisuma iedarbība. Pērļu ūdeni pagatavo: vakarā, glāzē ūdens ievieto 4-5 pērles. No rīta ūdens ir gatavs lietošanai.
Rubīns. Rubīns palīdz ārstēt dažādas asins slimības, mugurkaula un locītavu slimības, labvēlīgi iedarbojas uz nervu sistēmu, novērš bezmiegu, pat palīdz šizofrēnijas gadījumos. Periodos, kad ir liels uzbudinājums vai paaugstināts asinsspiediens, nav ieteicams nēsāt rubīnu.
Safīrs. Jau izsenis safīrs ir gudrības, varas, uzvaras un godīguma simbols. Tiek uzskatīts, ka safīrs palīdz bezmiega gadījumos, pazemina asinsspiedienu, noņem sāpes mugurkaulā, atvieglo apaukstēšanās slimības pat palīdz vēža slimniekiem. Gredzens ar safīru, kurš uzvilkts uz kreisās rokas palīdz astmas un sirds slimniekiem, mazina satraukumu. Gredzens it kā palīdz saimniekiem izjust melus.
Sāls (akmens, jūras sāls) jeb halīts. Sāls tiek izmantota dažādu slimību ārstēšanā, to izmanto lai atbrīvotos no sliktajām enerģijām. Skalojot muti ar sālsūdeni var izārstēt angīnu, laringītu, astmu, bronhītu. Sāls palīdz reimatisma un arī saindēšanās gadījumos, labvēlīgi iedarbojas dažādu sastiepumu gadījumos un veicina rētu sadzīšanu. Ļoti veselīgas ir peldes jūrā. Peldes stiprina organisma aizsargspējas, nomierina nervu sistēmu, uzlabo asinsriti, atvieglo elpošanu. Mājas apstākļos jūras peldes var aizvietot ar sālsūdens vannu. Vannā ielej ūdeni ne karstāku par +38°C, ūdenī ieber sāli. Sālsūdens vannā vēlam gulēt apmēram 20 minūtes.
Selenīts. Selenīts tiek uzskatīts par Šambalas akmens ziedu. Figūras no selenīta palīdz mīlestības jūtu stiprināšana, atraisa valodu, sarunas, dod prasmi pārliecināt otru. Dāvanā saņemts selenīts sola veiksmi un labklājību.
Serdoliks. Tas ir saules akmens. Senajā Ēģiptē valdīja uzskats, ka serdoliks ir viens no spēcīgākajiem un veselību nesošajiem akmeņiem. Serdoliks tika sasmalcināts smalkā pulverī un pievienots zālēm, kas nepieciešamas nervu sistēmas ārstēšanai. Ēģiptieši uzskatīja, ka serdoliks spēj pasargāt no negatīvajām enerģijām gan dzīvojot šajā saulē, gan aizejot viņsaulē. Indijā uzskatīja, ka serdoliks uzlabo smadzeņu darbību, stimulē vairogdziedzera darbību, uzlabo asinsriti un atjauno ādas elastību un krāsu, mazina galvassāpes un naida jūtas.
Serpentīns. Klīst leģenda, ka Ādams, iekožot ābolā, izspļāva serpentīnu. Tāpēc tiek uzskatīts, ka serpentīts ir viltīgs, kārībā vilinošs akmens. Reizēm to nēsā cilvēki, kas apzināti vēlas pievilt otru. Toties, seno zinību skolotāji apgalvo, ka serpentīnu vajadzētu nēsāt cilvēkiem, kas grib izvairīties no kļūdām savā dzīves ceļā. Mongolijā uzskatīja, ka serpentīna nēsātājam nav jāuztraucas par čūsku kodumiem, jo no serpentīna nēsātāja čūskas izvairīsies.
Smaragds. Smaragds tiek uzskatīts par gudrības un aukstasinības akmeni. Smaragda zaļais krāsu tonis nomierina nervu sistēmu, palīdz koncentrēties. Smaragds palīdz bezmiega gadījumā, atvaira sliktus sapņus. Smaragds pazemina paaugstināto temperatūru, palīdz apturēt un ārstēt dažādus iekaisumus, infekcijas, labvēlīgi iedarbojas, ja ir urīnpūšļa vai urīnceļu iekaisumi. Ar smaragda palīdzību var ārstēt apdegumus, sāpes sirds rajonā, pazemināt asinsspiedienu, uzlabot atmiņu, ārstēt psoriāzi un pagarināt mūža garumu. Smaragds palīdz celt pašapziņu.
Tīģeracs. Tīģeraci pielietoja astmas un psihosomatisko slimību gadījumos, tas pazemina asinsspiedienu, ārstē psoriāzi, locītavu iekaisumus, bezmiegu un sirds slimības. Tīģeracs nēsātājam var pastiprināties intuitīvās spējas.
Tirkīzs. Tirkīzu izmanto lai uzlabotu redzi, atbrīvotos no bezmiega, pasargātos no sliktiem sapņiem, aktivizētu 5 čakras darbību. Savukārt, piektā čakra atbild par vairogdziedzera darbību, kaklu, aizdeguni un balss saitēm. Zaļo tirkīzu nav ieteicams nēsāt jauniem cilvēkiem, jo tas ir vecuma jeb vieduma simbols, kas ir nepieciešams dzīves gudriem cilvēkiem.
Tīrradņu varš. Vara rokassprādze nēsātājam nes veiksmi un veselību. Ejot karā, karavīri ap rokām lika vara rokassprādzi, lai kaujā iegūtās rētas nestrutotu un ātrāk sadzītu, lai ilgāk saglabātos možs garastāvoklis. Vara rotaslietas stiprina imunitāti, atjauno asins sastāvu, stiprina kaulu sistēmu.
Topāzs. Topāzs ir spējīgs tā nēsātāju aizsargāt no noskauduma, "ļaunas acs", dažādām burvestībām un negatīvās enerģijas uzbrukumiem. Topāzs palīdz depresijas, baiļu novēršanā. Palīdz mazināt tādas izjūtas kā naids, dusmas. Tiek uzskatīts, ka topāzs pasargā no apaukstēšanās slimībām, ārstē gremošanas orgānus, aknas, žultspūsli, mazina stresu un stiprina imunitāti. Akmens palīdz koncentrēties un veicina materiālo labklājību.
|