Dziednieces Maijas Kalniņas mājaslapa

Sākums | Reģistrācija | Iziet | Ieeja

Sveicam vārda dienā:

Ceturtdiena,28.03.2024,16:36
Sveicināti Viesis|RSS
Vietnes izvēlne
Rakstu kategorijas
Veselība [31]
Sākums » Raksti » Veselība » Veselība

Iztiksim bez kakla sāpēm

Iztiksim bez kakla sāpēm.


Kakla sāpes biezāk sastopamas kopā ar citiem saaukstēšanās simptomiem. Tomēr gadās, ka viss it kā ir labi, tikai kakls sāpīgs, apsārtis un iekaisis. Ja nav augstas temperatūras, kakla sāpes nav stipras un vispārējā pašsajūta nav ļoti slikta, tad ārsta palīdzība varbūt arī nebūs nepieciešama, tomēr neko nedarīt arī nebūtu prātīgi, lai nepievienotos vēl kāda nopietnāka saslimšana.

Visbiežāk kakla un balss saišu iekaisumu izraisa vīrusi, kas atrodas:
• Mutes dobumā. Cilvēka organismā vīrusi dzīvo visu laiku, tikai tie nav aktīvi.
• Apkārtējā vidē. Visbiežāk no cita inficēta cilvēka vīrusi pārnāk pilieninfekcijas ceļā, piemēram, kādam nošķaudoties.
Ja cilvēka organisms ir garīgi, vai fiziski novājināts, cilvēks ir sakarsis, vai nosalis, tad tas vairs nespēj pretoties vīrusiem, tie ņem virsroku, kļūst aktīvi un izraisa iekaisumu.
Kakla iekaisuma gadījumā, tiek dota iespēja izvēlēties no plašā medikamentu klāsta kādu sev vispiemērotāko. Taču vispirms vajadzētu paraudzīties uz dabas produktiem, lai ārstējoties mēs pēc iespējas mazāk nodarītu pāri savam organismam.

Dabas produkti - visnekaitīgākie
Slimu kaklu var ārstēt arī ar siltu šķidrumu. Dzerot siltas tējas (ap 40-50 grādu) lokāli kaklā asins plūsma kļūst aktīvāka, pastiprinot organisma cīņu ar infekcijas izraisītājiem. Kā jau pie jebkura iekaisuma, nepieciešams arī vienkārši daudz vairāk dzert šķidrumu. Pieaugušam cilvēkam tādos gadījumos diennaktī būtu jāizdzer apmēram 3 līdz 4 litri šķidruma. Īpaši ieteicami būtu dažādi ārstniecības augu uzlējumi vai tējas, jo zāļu tēju ekstraktvielas palīdz atdalīties izdalījumiem un mazina sāpes. Sāpošam kaklam palīdzēs tādas tējas kā liepu ziedi, vīgriezes, upenes, deviņvīru spēka ziedi, priežu pumpuri, avenes un vēl daudzas citas.
Liepu ziediem ir sviedrējoša, temperatūru pazeminoša, antiseptiska un nomierinoša iedarbība. Priežu pumpuriem piemīt izteikta pretiekaisuma, baktericīda, bronholitiska un pretsāpju darbība. Arī vīgriezēm ir raksturīga pretiekaisuma, savelkoša, sviedrējoša un nomierinoša iedarbība. Deviņvīru spēka ziedu aktīvās vielas darbojas kā mīkstinošs, atkrēpošanu veicinošs, aizsmakumu un augšējo elpošanas ceļu iekaisumu mazinošs līdzeklis. Piparmētras sastāvā esošajām vielām ir daudzveidīga iedarbība uz cilvēka organismu, nomierinoša, pretsāpju, antiseptiska un asinsriti uzlabojoša. Upenes, avenes un dzērvenes ir lieliski vitamīnu avoti, ka palīdz stiprināt imunitāti un cīnīties pret vīrusu infekcijām.
Kakla sāpes, ko izraisa vīrusi, visbiežāk skar pirmskolas vecuma bērnus, jo viņiem vēl nav nostiprinājusies imūnsistēma. Bērniem ļoti piemērota zāļu forma būs sīrupi, kuri ir garšīgi, jo satur ogu un augļu sulas, cukuru un medu, kā arī iepriekš minēto ārstniecības augu ekstraktus. Augu ekstraktos aktīvo vielu koncentrācija ir lielāka nekā zāļu tējās.

Ārstnieciskie līdzekļi
Lai vēl efektīvāk cīnītos pret kakla vīrusu infekcijām, ļoti svarīgi ir iedarboties uz mutes un kakla gļotādām tiešā veidā vai nu lietojot sūkājamās kakla tabletes, vai izmantojot kaklā smidzināmus aerosolus. Būtiski, lai ārstnieciskā līdzekļa strūkla nonāktu tieši uz inficētās vietas. Šiem līdzekļiem ir jāsatur dezinficējošas vielas, kas darbojas pret mikrobiem un vīrusiem, kā arī vielas, kas mazina sāpes, palīdz šķīdināt aplikumus un gļotas, līdz ar to veicinot attīrīšanos un iekaisuma procesa mazināšanos.
Šādas vielas ir smiltsērkšķu eļļas sastāvā. Smiltsērkšku eļļai raksturīga daudzveidīga farmokoloģiska darbība – pretiekaisuma, antimikroba, savelkoša, pretsāpju un bojāto audu reģenerējoša. Kliņģerīšu ekstrakts ir plaši pazīstams savu antibakteriālo, pretiekaisuma un dezinficējošo īpašību dēļ. Propoliss ir aromātisks augu izcelsmes produkts, ko bite iegūst, savācot no augiem nepieciešamos komponentus. Propoliss ir dabisks antioksidants, kas iznīcinoši iedarbojas uz dažādiem vīrusiem un baktērijām un jau kopš senseniem laikiem ir pazīstams kā spēcīgs atveseļošanās līdzeklis saaukstēšanās gadījumos. Propolisam piemīt arī pretsāpju iedarbība.

Lokāla iedarbība uz mutes un kakla gļotādu, kakla sāpju gadījumā :
• Dezinficē un pārklāj bojāto gļotādu, apturot infekciju un neļaujot tai tālāk izplatīties.
• Samazina tūsku, atvieglo norīšanu, samazina sāpes un skrāpēšanās sajūtu kaklā.
• Stimulē imunitāti un reģenerācijas procesus bojātajos audos, tādējādi veicinot atveseļošanos.
Tomēr vislabāk ir nepieļaut šo kakla sāpju rašanos vispār. To nodrošinās:
• Norūdīšanās visa gada garumā.
• Pilnvērtīgs uzturs
• Izvairīšanās no fiziskām un garīgām pārslodzēm.
• Aktīva un pilnvērtīga atpūta.
• Pastiprināta vitamīnu (īpaši dabīgo) uzņemšana rudens un ziemas, tāpat arī pavasara sezonās.
• Profilaktiska mutes un deguna gļotādu apstrāde ar antibakteriālas darbības preparātiem (kliņģerītes, propoliss, smiltsērkšķis u.t.t.)

Dr.Astra Miķelsone


Avots: http://www.vesels.lv
Kategorija: Veselība | Pievienoja: Maija (21.07.2010)
Skatījumu skaits: 2189
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrētie lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Ieejas forma
Lietotājs:
Parole:
Ielūkojies
Statistika

Onlainā kopā: 1
Viesi: 1
Lietotāji: 0

Copyright MyCorp © 2024 | Vietnes darbību nodrošina uCoz sistēma