Dziednieces Maijas Kalniņas mājaslapa

Sākums | Reģistrācija | Iziet | Ieeja

Sveicam vārda dienā:

Piektdiena,03.05.2024,23:27
Sveicināti Viesis|RSS
Vietnes izvēlne
Rakstu kategorijas
Veselība [31]
Sākums » Raksti » Veselība » Veselība

Brīnumeļļas
Brīnumeļļas.

 Vērtīgie no augiem un kokiem iegūtie ekstrakti jau izsenis izmantoti kā dezinficējoši, kosmētiski un ārstnieciski  līdzekļi.

Dižegļu (baltegļu) eļļa
 Neiroloģiskajā praksē dižegles izmanto kā bezmiega un neirošu ārstniecības līdzekli. Īpaši veselīgas ir vannas ar dižegļu eļļu. Tās labvēlīgi  ietekmē centrālo nervu sistēmu, atjauno galvas smadzeņu garozas aktivitāti, palīdz atslābināt muskuļus, mazina nogurumu un atjaunina visu organismu. Miegs top mierīga un dziļš. Pēc vannas cilvēks jūtas kā no jauna piedzimis, ķermenis kļūst vieglas un jauns.
 Lietošana: uz vannu ar karstu ūdeni (+42 °C) ņem 3 - 5 g eļļas. Procedūras ilgums ir 15 - 30 minūtes atkarībā no veselības stāvokļa. Ja ir radikulīts, pleksīts, miozīts un citas perifērās nervu sistēmas kaites, ar nelielu eļļas daudzumu ierīvē jostas apvidu un citas sāpīgās vietas. Pirms procedūras jāiet siltā vannā vai jāizdara sildīšana. Ārstniecības kurss ir 10 - 15 procedūras.
 Uroloģijā un seksopatoloģijā dižegļu eļļu lieto, lai ārstētu impotenci, hronisko prostatītu, priekšdziedzera adenomu. Turklāt eļļas dziednieciskā iedarbība uz adenomu ir tik liela, ka slimajam bieži vien nav vajadzīga operācija, kas traumē šo dziedzeri un saīsina vīrieša mūžu. Taču šādu ārstēšanu mājas apstākļos drīkst veikt vienīgi pēc papildu konsultēšanās ar speciālistu.
 Dižegļu eļļa ir neaizstājama arī paradontozes un citu mutes dobuma iekaisuma slimību terapijā. Lietošana: samitrina saiti vai vati tīrā eļļā un pieliek pie smaganām. Tur 10 - 20 minūtes vienā zoba pusē, pēc tam - otrā pusē. Sāpes stipri mazināsies. Pēc pusotras - divās stundām procedūru var atkārtot.
 Ja ir slapjā ekzēma, tad pagatavo ziedi uz tauku pamata, ņemot 60 - 70 % bērnu krēma vai zosu, āpšu vai nesālītu cūku tauku un 30 - 40 % dižegļu eļļas. Sastāvu rūpīgi sajauc un uzliek slimajai vietai. Tā rīkojas 2 - 3 reizes dienā. Ārstniecības kursa ilgums ir 12 - 24 dienas. Vienlaikus lieto Tibetas attīrošās tējas maisījumu. Tējas sastāvs: ņem pa 100 g kumelītes, asinszāles, kaķpēdiņas, bērzu pumpurus, meža zemeņu lapas. 2 ēdamkarotēm maisījuma uzlej 100 g verdoša ūdens, pēc tam ļauj termosā ievilkties 1 stundu. Lieto siltu pa 100 - 200 g 2 reizes dienā 15 - 20 minūtes pirms ēšanas.
 Ārstējot trofiskās čūlas un strutojošas brūces, pagatavo tādu pašu ziedi kā slapjās ekzēmas gadījumā. Var pievienot 10% Višņevska ziedes. Ar šo ziedi samitrina saiti un liek apsējus. Tos maina ik pēc 12 stundām. Ārstniecības kurss - līdz 25 dienām.
  Plaušu karsoņus un bronhītus ārstējot, ierīvēšanu apvieno ar inhalāciju. Emaljētā kastrolī ielej verdošu ūdeni, iepilina 3 - 4 pilienus dižegļu eļļas, noliecas pār kastroli, apsedz galvu un elpo. Kad eļļa ir iztvaikojusi, pievieno vēl 3 - 4 pilienus. Inhalācijas ilgums ir 5 - 7 minūtes. Pēc eļļas ierīvēšanas jāapsedzas ar siltu segu. Jādzer sviedrējoša tēja ar medu.
 Lai ārstētu furunkulus, karbunkulus, panarīciju, pagatavo dižegļu eļļas un Višņevska ziedes maisījumu šādā proporcijā: 70% eļļas, pārējā daļa - ziede. Šādi pagatavotu maisījumu uzklāj uz saites un pieliek pie furunkula. Pēc tam uzliek virsū komprešu papīru un apsēju nostiprina ar leikoplastu.
 Ja ir angīna, ar pipeti uzpilina 1 - 2 pilienus tīras dižegļu eļļas uz mandelēm. Mandeles var apziest, izmantojot vati, vai apsmidzināt ar šļirci. Pēc 5 - 6 stundām procedūru atkārto. Ārstniecības kurss ilgst 1 - 2 dienas.
 Ārstējos gripu, slimā krūtis, muguru, rokas un kājas ik pēc 5 - 6 stundām jāierīvē ar dižegļu eļļu (ne vairāk kā 6 g). Jāpilina degunā pa vienam pilienam.
 Ja parādās stenokardijas pazīmes, uzpilina uz plaukstas 5 - 6 pilienus tīras dižegļu eļļas un ierīvē sirds apvidū (zem krūtsgala). Profilakses nolūkā var ierīvēt vairākus pilienus vienu reizi dienā. Jau pēc pirmās reizes būs jūtama uzlabošanās.
 Ja ir reimatiskais poliartrīts, dižegļu eļļu lieto, pirms gulētiešanas 20 - 30 dienas ierīvējot locītavas. Šai slimībai ir nepieciešama ilga ārstēšana, kuras gaitā jālieto Tibetas attīrošās tējas maisījums, homeopātiskie līdzekļi un mūmijs.
 Lūzumu gadījumos ar dižegļu eļļu 2 reizes dienā ierīvējot lūzuma vietu, tiek paātrināts sadzīšanas process. Papildus lietot mūmiju.
 Ārstējot klepu, ar pipeti pirms gulētiešanas iepilina mutē 3 - 5 pilienus.
 Ja ir bronhiālā astma, dižegļu eļļas inhalācijas ļauj vājināt dažu veidu lēkmes. Alerģiskā reakcija pārbaudāma individuāli. Jālieto tikai Maholdi inhalatori. Citi šā aparāta veidi nav derīgi, tāpēc ka dižegļu eļļa šķīdina gumiju un plastmasu. Bērniem dod 3 - 4 pilienus kopā ar pienu. Kurss - 7 dienas.
 Ja ir roku sāpes, tad sāpīgās vietas ierīvē ar dižegļu eļļu.
 Dziedinot trešās pakāpes apdegumus, pagatavo tauku emulsiju (dižegļu eļļa kopā ar spermacetu proporcijā 30:70%) un apziež.
 Jūsu mājas aptieciņā līdz ar dižegļu eļļu vajadzētu atrasties arī citām eļļām, kas viegli pagatavojamas mājas apstākļos.

Asinszāļu eļļa.
 1. 20 g svaigu ziedu aplej ar 200 ml olīveļļas un noliek uz 40 dienām ievilkties. Lieto pa 1 - 2 tējkarotēm 30 min. pirms ēšanas 2 - 3  reizes dienā.
 Ārstē čūlas, stomatītu, paradontozi, faringītu, kā arī žultsvadu slimības un nierakmeņus; lieto sāpju remdēšanai un cērmju izdzīšanai.
2. Pusglāzi svaigu ziedu un lapu aplej ar glāzi mandeļu, saulespuķu, olīvu vai linu eļļas. Ļauj ievilkties 3 nedēļas. Nospiež, izkāš. Glabā vēsā vietā.
 Lieto apdegumu ārstēšanai. Radikāls līdzeklis, asinszāļu kompreses palīdz pat tad, ja audi bojāti divām trešadaļā, ķermeņa virsmas. Lieto ilgi nedzīstošu brūču, čūlu, augoņu, trumu un iekaisumu ārstēšanai. Dziedē mutes gļotādu, suņa vai kaķa koduma vietu un aukstuma pumpas uz lūpām.


Kliņģerīšu eļļa.
 1 g ziedu aplej ar 100 ml olīveļļas. Ļauj ievilkties 20 - 25 dienas.
 Lieto sasitumu un ievainojumu dziedēšanai, lai izvairītos no rētu veidošanās.



Liliju eļļa.

 Svaigas liliju ziedlapas ieber tumšā pudelē un aplej ar uzvārītu un atdzesētu augu eļļu, noliek tumšā vietā uz 2 nedēļām ievilkties.
 Lieto sasitumu ārstēšanai.

 Mentola eļļa.

 Aptiekas preparāts 2 - 4 %.
 Lieto iesnu ārstēšanai pa 2 - 4 pilieniem katrā nāsī. Ierīvē degunu. Bērniem līdz 3 gadiem nelietot! Labi palīdz pret saaukstēšanās izraisītām galvassāpēm. Ja moka migrēna, ar mentola eļļu ierīvē pieri, deniņus, galvvidu, aiz ausīm un bedrīti, kas atrodas pakausī uz kakla zem matiem. Tāpat rīkojas, ja iesnas tikko sākas. Ieteicams ar mentola eļļu vakarā ieziest degunu. Tas ir lielisks dezinficējošs un atsvaidzinošs līdzeklis un aizsargā pret iesnām.
 Tie, kuri vasarā nepanes karstumu, var atklātās ķermeņa daļas, it īpaši seju, viegli ieziest ar mentola eļļu, kas sajaukta uz pusēm ar vazelīnu.

Ķiploku eļļa.

 Vidēja lieluma ķiploka galviņu notīra un sasmalcina putriņā, ieliek stikla burciņā un aplej ar glāzi nerafinētas saulespuķu eļļas un noliek ledusskapī, apakšējā plauktā. Nākamajā dienā paņem citronu, nogriež bumbulīti (augšanas vietu), izspiež tējkaroti citrona sulas un ielej ēdamkarotē, tad pievieno tējkaroti ķiploku eļļas un samaisa.
 Lieto 3 reizes dienā 30 minūtes pirms ēšanas. Ārstēšanās kurss: 1 - 2 mēneši, tad mēnesi pārtraukums, pēc tam kursu atkārto.
 Palīdz pret galvas smadzeņu asinsvadu spazmām, sirds spazmām un aizdusu, ieteicama sklerozes slimniekiem.  Lielisks asinsvadu paplašinātājs līdzeklis.

Smiltsērkšķu eļļa.

 Mājas apstākļos to pagatavo šādi:
a) no augļiem izspiež sulu un aukstā vietā nostādina. Eļļa nostājas virspusē, to nosmeļ. Šādā veidā iegūtā eļļa ir viskvalitatīvākā;
b) biezumus vēl sasmalcina, aplej ar augu eļļu, ļauj ievilkties un nospiež. Šī eļļa ir gaišāka un tiek vērtēta daudz zemāk;
c) no augļiem izspiež sulu, izspaida un izkaltē, kafijas dzirnaviņās samaļ, aplej ar olīveļļu, ļauj ievilkties 2 - 3 nedēļas, pēc tam izfiltrē un glabā tumšā traukā tumšā vietā.
 Smiltsērkšķu eļļu lieto, ja āda cietusi no starojuma, un pret barības vada vēzi. Lieto 1 - 1,5 tējkarotes smiltsērkšķu eļļas 2 - 3 reizes dienā visu ārstēšanās kursa laiku un vēl 2 - 3 nedēļas papildus pēc ārstēšanās kursa beigām.
 Ārstējot kuņģa čūlu, eļļu lieto pa tējkarotei 2 - 3 reizes dienā 30 minūtes pirms ēšanas.
 Ja ir dzemdes kala erozija, lieto smiltsērkšķu eļļā bagātīgi samērcētus vates tamponus (5 - 10 ml uz tamponu). Tamponus maina ik pēc 16 - 24 stundām. Nepieciešamas 8 - 12 procedūras.
 Ārstējot kolītus, ārstēšanās kurss ir 10 - 15 procedūras. Vajadzības gadījumā kursu var atkārtot pēc 1 - 1,5 mēnešiem.
 Smiltsērkšķu eļļu lieto arī apdegumu, trofisko čūlu un ādas slimību ārstēšanai. Sekmīgi var ārstēt kuņģa čūlu un divpadsmitpirkstu zarnu, anusa plīsumus un iekšējos hemoroīdus.
 Lieto arī haimorīta, hroniska tonzilīta un aterosklerozes ārstēšanai.

Avots: V. Vostokovs "Tibetas lamu noslēpumi".
Kategorija: Veselība | Pievienoja: Maija (05.07.2010)
Skatījumu skaits: 6035
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrētie lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Ieejas forma
Lietotājs:
Parole:
Ielūkojies
Statistika

Onlainā kopā: 1
Viesi: 1
Lietotāji: 0

Copyright MyCorp © 2024 | Vietnes darbību nodrošina uCoz sistēma