Dziednieces Maijas Kalniņas mājaslapa

Sākums | Reģistrācija | Iziet | Ieeja

Sveicam vārda dienā:

Ceturtdiena,15.11.2018,02:03
Sveicināti Viesis|RSS
Vietnes izvēlne
Rakstu kategorijas
Psiholoģija [5]
Sākums » Raksti » Psiholoģija » Psiholoģija

1000 atšķirību sievietes un vīrieša psiholoģijā - 2
 
 
1000 atšķirību sievietes un vīrieša psiholoģijā - 2
 
Emocionalitāte
 
 Sievietes parasti ir emocionālākas. Vīriešiem ir pieņemts emocijas neizrādīt, bet prasīt kaut ko tādu no sievietes ie veltīgi. Viņas garastāvokļa maiņas var būt biežas un krasas. Ja mīloša sieviete var būt kā uz zemes nolaidies eņģelis, tad salīdzinājumā ar negantu sievu pats nelabais šķitīs kā nevainīgs bērns. Sievietes asāk reaģē uz uzslavām un nopēlumu, slimīgi uztver nepatikšanas un konfliktus gan darbā, gan mājās. Sieviete smejas, kad var, un raud, kad grib. Pret notikumiem sievietei ir personiskāka attieksme nekā vīrietim, jo viņai attīstīta iztēle un fantāzija, kas rada vīrietim pilnīgi neizprotamu domu gājumu un pieņēmumus.
 Sievietei bieži mainās sejas izteiksme un pauž jūtu gammu. Īpaši kustīgi un nodevīgi ir lūpu kaktiņi. Vīrieša sejā parasti var lasīt tikai divas emocijas- vienaldzību un riebumu.
 
Nervu sistēma un spēja piemēroties
 
 Sievietes nervu sistēma ir nestabilāka, viņa var ātri pāriet no viena emocionālā stāvokļa citā un psihiski pārveidoties. Šī īpašība ļauj sievietei vieglāk un labāk piemēroties apstākļu maiņai.
 
Attieksme pret mīlestību
 
 Kā sieviete tā vīrietis viens otrā mīl sevi. Viņa - tādēļ, ka tiek mīlēta, viņš - tādēļ, ka saņem seksuālu baudu.
 Pirms pavadīt nakti kopā ar vīrieti, sievietei ir jābūt skaidrībā, vai viņa to mīl. Toties vīrietis spēj saprast, vai viņš mīl, tikai pēc kopā pavadītas nakts.
 Tā notiek tādēļ, ka sievietes mērķis ir mīlestība, bet sekss - tikai līdzeklis. Vīrietim - gluži pretēji - mērķis sekss, bet mīlestība - līdzeklis.
 Sieviete vēlas ļoti daudz - bet no viena vīrieša. Vīrietis vēlas vienu - bet no daudzām sievietēm. Sievietei ir vieglāk iemīlēties, nekā atzīties mīlestībā, vīrietim - vieglāk runāt maigus vārdus, nekā iemīlēties.
 Vīrieši parasti mīl tās sievietes, kuras ciena, sievietes ciena tikai tos vīriešus, kurus mīl.
 
Citas fiziskās atšķirības
 
 Sievietes ir veiklākas, viņām ir ātrāka uztvere, reakcija, runa un kustību koordinācija, bet vīrieši labāk orientējas telpā.
 Parasti sievietes slimo apmēram divas reizes mazāk nekā vīrieši, lai gan ļoti uztraucas par savu veselību un bieži sūdzas par to. Sievietes dzīves ilgums ir par 7 - 15 gadiem lielāks.
 Sievietēm ir mazāk iedzimtu kroplību, daudz retāk sastopams infantilisms. Arī pašnāvību sievietes izdara 3 - 4 reizes retāk nekā vīrieši.
 Sievietes labāk pārcieš sāpes, labāk tiek galā ar monotonu, vienveidīgu un neinteresantu darbu.
 Vīriešiem ir labāk attīstīts vestibulārais aparāts. Tādēļ sievietes transporta līdzeklī nemīl sēdēt ar muguru pret kustības virzienu un cenšas ieņemt vietu, lai varētu skatīties braukšanas virzienā.
 
Intereses
 
 Sievietes smalkāk uztver savstarpējās attiecības starp cilvēkiem, precīzāk reaģē uz niansēm. Ja vīriešos ir izteikta tieksme sasniegt mērķi, gūt panākumus, tad sievietei pirmajā vietā ir attiecības ar cilvēkiem.
 Viena no pievilcīgākajām sievišķīguma izpausmēm ir vērība un iejūtība pret apkārtējiem. Vīrietis var nepamanīt saraudātas acis, drebošas lūpas, sliktu ēstgribu vai neparastu klusēšanu. Sievietes acīm to nav iespējams noslēpt. Sievietes daudz labāk "lasa" sejas, precīzi uztver sarunu biedra noskaņojumu, ir iejūtīgākas.
 Vīrieši ir agresīvāki, sievietes vairāk konfliktē. Tā kā sievietei attiecības ar pārējiem ir ļoti svarīgas, viņas runa ir precīzāka un sarežģītāka. Arī svešvalodu un gramatikas apgūšana viņam padodas labāk. Iemesls - vairāk attīstīta kreisā smadzeņu puslode, kas ir "atbildīga" par runu.
 
Savstarpējās attiecības kolektīvā
 
 Vīriešiem ir daudz vieglāk strādāt vīriešu kolektīvā nekā sievietei - sieviešu. Arī sievastēvs ar znotu daudz ātrāk atradīs kopīgu valodu nekā vīramāte ar vedeklu.
 Vismazāk konfliktu rodas jauktajos kolektīvos, kur strādā apmēram vienāds skaits vīriešu un sieviešu. Kā vieni, tā otri cenšas parādīt sevi no labākās puses, un veidojas līdzsvarotas attiecības. Viena dzimuma darbinieku kolektīvā morālais klimats ir labāks, ja priekšnieks ir pretējā dzimuma pārstāvis.
 
Dabiskums
 
 Vīrieši lielākoties (izņemot izlūkus) savā uzvedībā ir tieši un viegli atšifrējami. Rakstura īpašības parādās sejas vaibstos, apģērbā, runas un klausīšanās veidā, gaitā. Daudz ko var saprast, redzot, kā viņi apsēžas, pieceļas, sakārto kaklasaiti utt. Vīrieši parasti šīm detaļām nepievērš nekādu uzmanību un uzvedas tā, kā paraduši.
 Sieviete sevi nekad nenodos vai vismaz ļoti centīsies to neizrādīt. Viņa zina un cer, ka uz viņu vienmēr kāds skatās, tādēļ viss tiek pakļauts šai skatei. Protams, arī sieviete cenšas būt dabiska, bet tas nozīmē - būt labākai nekā patiesībā. Būt tik labai, cik vien iespējams. Varbūt tieši tādēļ sievietēm raksturīga zināma noslēpumainība un viltīgums? Sieviete nevēlas izpaust savus noslēpumus. Kā teicis Labrijērs: "Vīrietis svešu noslēpumu glabās daudz uzticamāk nekā savējo; sievietes labāk glabā savus nekā svešus noslēpumus".
 
Vērtējums
 
 Sieviete bieži vien novērtā sevi pārāk zemu, vīrietis - pārāk augstu. Vīrieši biežāk ir apmierināti ar sevi nekā sievietes. Bez tam - sieviete spēj vīrieti novērtēt daudz objektīvāk nekā sievieti. Šamfors ir teicis: "Lai cik slikti vīrietis nedomātu par sievietēm, jebkura sieviete par viņām domā vēl sliktāk", Labrijērs: "Sievietes nemīl cita citu, un šīs nemīlestības iemesls ir - vīrietis".
 Daudzi vīrieši novērtē sievietes lietišķās īpašības zemāk, nekā viņas gaida. Savukārt sievietes zemāk novērtē vīriešu fizisko pievilcību, nekā viņi domā. Par laimi sieviešu attieksme pret vīriešu izskatu ir visai iecietīga.
 Atšķirības sieviešu un vīriešu uztverē parādās arī faktā, cik bargi tiek nosodīti sava dzimuma trūkumi. Vīriešu spriedumi ir iecietīgi, jo tikai stiprs cilvēks (vai tāds, kas domā esam stiprs) var atļauties būt iecietīgs attiecībā uz vājāko. Sievietes spriedumi ir bargi, reizēm pat ļoti bargi. Vēl vairāk, sieviete ne tikai izsaka spriedumu, viņa nosoda. Tā ir dabas dota īpašība - vērtēt, tiesāt un sodīt, lai uzvarētu draudzenes - sāncenses. Un, ja vajadzīgs, nolikt pie vietas kādu stiprā dzimuma pārstāvi.
 Vīrieša tiesa var izteikt apvainojumu "principa pēc", sieviete - attaisnot "simpātiju dēļ".
 
Aizvainojamība
 
 Vīrietis piedod un aizmirst, sieviete piedod, bet neaizmirst. Šī īpašība padara sievietes līdzīgas kaķiem.
 Kaķis nekad neaizmirsīs, ja kāds viņam ir nodarījis sāpes.
Kategorija: Psiholoģija | Pievienoja: Maija (24.10.2009)
Skatījumu skaits: 3980
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrētie lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Ieejas forma
Lietotājs:
Parole:
Ielūkojies
Statistika

Onlainā kopā: 1
Viesi: 1
Lietotāji: 0

Copyright MyCorp © 2018 | Vietnes darbību nodrošina uCoz sistēma