Dziednieces Maijas Kalniņas mājaslapa

Sākums | Reģistrācija | Iziet | Ieeja

Sveicam vārda dienā:

Ceturtdiena,15.11.2018,01:35
Sveicināti Viesis|RSS
Vietnes izvēlne
Rakstu kategorijas
Meditācija [4]
Mantras [0]
Mudras [2]
Sākums » Raksti » Meditācija, Mantras, Mudras » Meditācija

Meditācija, raugoties ugunī
Uguns ir dzīva būtne. Eksistē ugunsmaģija. Tāpēc jums pret uguni jāizturas kā pret dievību. Uguns ir pasargājusi cilvēci no bojāejas un nāves, sargājusi no ienaidniekiem, plēsīgiem zvēriem un aukstuma. Bieži vien cilvēki pret uguni izturas kā patērētāji - izmanto ēdiena gatavošanai, rūdas kausēšanai, metālu apstrādei, māju apkurei un citām vajadzībām. Mēs esam aizmirsuši, ka uguni pielūdza mūsu senči pagāni. Mūsu senči godāja dabas garus, sauli, upju un mežu garus, uguns garus utt. Viņi bija skaisti un garā stipri cilvēki, pat līdz zobiem apbruņotie hellēņi nespēja viņus uzvarēt. Bija pat "ugunspielūdzēju" sektas, kuras pielūdza uguns garu Agni. "Ugunspielūdzēju" templis līdz pat šai dienai ir saglabājies Baku.
 H. Rēriha ir uzrakstījusi 13 "Agni Jogā" sējumus. Uguns joga ir brīnišķīga grāmata. "Agni Jogā" ir teikts: "Izplatījuma uguns īpaši plosās tad, kad spēcīgi izpaužas cilvēces nepilnīgums. UGUNS, kas piesātina visas kosmiskās dzīvības izpausmes, tiecas veidot jaunus ķermeņus." Tāpēc uguns ir jāciena un ar to jāapietas uzmanīgi. To jums var atgādināt mūsu varonīgie ugunsdzēsēji. Nedrīkst uguni bakstīt ar dakšu vai nazi, nedrīkst uguni lamāt, attaisnojot savu nolaidību vai muļķību. Esiet attiecībā uz uguni pieklājīgi un piesardzīgi!
 Uguns ir jāpielūdz un jāizmanto meditēšanā. Tā palīdzēs jums atbrīvoties no stresa un šķīstīs jūsu dvēseli. Uguns dziedniecisko spēku izmantoja Sibīrijas šamaņi. Tuvas augstākais šamanis teica: "No uguns nepavisam nav jābaidās, uguns ir jāmīl, jo tai piemīt dziedniecisks spēks." Tātad - kā izdarāma meditācija "Agni" ?
 Meditācijai izraugieties sausu, no vēja aizsargātu, tīru vietu, vislabāk - "spēka vietu". Iekuriniet ugunskuru, kas veidots kā taigā - no resniem stumbriem. Ieņemiet vietu pie ugunskura 1,5 - 2 metru attālumā uz jau iepriekš noklāta voilaka gabala.
 Apsēdieties austrumnieku pozā - ar sakrustotām kājām. Uz uguni ir jāskatās caur pievērtiem plakstiņiem, kā saka budisti, "ir jānolaiž aizkari". Meditācija ilgst 2 - 3 stundas. Jūs izstiepjat rokas, pavēršot plaukstas pret ugunskuru, un skaitāt lūgšanu: "Ak Uguns Gars, es noliecu galvu tavas varenības priekšā! Tu sargā cilvēkus no plēsīgiem zvēriem un aukstuma. Tevi ir radījis kosmosa saprāts. Uguns Dievs tevi ir sūtījis uz Zemi, lai tu glābtu Zemes cilvēkus. Tu esi spēcīgs un varens! Es pateicos tev par tavu palīdzību un cilvēku dvēseļu šķīstīšanu! Tu izdziedē slimības un sadedzini ienaidniekus. Tu esi spēcīgs un varens! Paldies tev, Uguns!"  Lūgšanu ir jāatkārto no 7 līdz 108 reizēm. Vispār ir ļoti lietderīgi sēdēt pie ugunskura un piemiegtām acīm skatīties liesmās. Uguns attīra dvēseli, atjaunojas acs tīklenes redzes purpurs, nomierinās nervu sistēma, cilvēks atbrīvojas no stresa, kļūst labāks un tīrāks.
 
Avots: V. Vostokovs "Tibetas lamas īsā enciklopēdija".
Kategorija: Meditācija | Pievienoja: Maija (17.10.2009)
Skatījumu skaits: 1465
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrētie lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Ieejas forma
Lietotājs:
Parole:
Ielūkojies
Statistika

Onlainā kopā: 1
Viesi: 1
Lietotāji: 0

Copyright MyCorp © 2018 | Vietnes darbību nodrošina uCoz sistēma