Dziednieces Maijas Kalniņas mājaslapa

Sākums | Reģistrācija | Iziet | Ieeja

Sveicam vārda dienā:

Otrdiena,30.04.2024,03:22
Sveicināti Viesis|RSS
Vietnes izvēlne
Rakstu kategorijas
Skaistumam, veselībai, labsajūtai [14]
Sākums » Raksti » Skaistumam, veselībai, labsajūtai » Skaistumam, veselībai, labsajūtai

Krāsu terapija

 
Krāsu terapija
 
Jau kopš seniem laikiem ar dažādu krāsu izsta­roju­mu un pašu krāsu palīdzību tiek ārstētas dažādas slimības. Šo netradicionālo ārstēšanas metodi sauc par hromoterapiju.

Krāsas un mūzika ir vieni no cil­vēka garīgās pasau­les galvenajiem faktoriem. Pieredzes bagāti dziednieki ap­gal­­vo, ka tieši krāsu terapijai ir liela nozīme viņu darbā.

Londonā ir dziedniecības centrs, kurā sekmīgi ārstē visdažādākās slimības ar krāsu kombināciju palīdzību.

Saules krāsām – oranžai, dzeltenai un zeltītajai krā­­­sai ir stimulējošas funkcijas, tās sekmē visus dzīvības procesus; veicina augšanu, daļēji attīra. Ar dzelteno un zel­tī­to krāsu, iedarbojoties uz attiecīgajiem galvas centriem, ārstē sliktu redzi un dažādas acu slimības.

Dzelteni zeltītā krāsa ir Kristus un Budas oreolā. Zel­tītā aura nozīmē domāšanas, prātošanas un plānošanas enerģiju, domu par labām lietām.

Ilgstoša saskarsme ar dzelteno krāsojumu var izraisīt organisma funkcionālus traucējumus. Dzelteni krāsotās kabī­nēs daudziem pilotiem novēroja reiboņus, sliktu dūšu. Nācās mainīt krāsojumu.

Sarkanā krāsa iedarbojas uzbudinoši, stiprinoši, sa­trau­coši, tā atmodina. Ārstnieciskos nolūkos tā izmantojama ļoti uzmanīgi un piesardzīgi.

Senlaiku Austrumos ar sarkano krāsu ārstējuši ba­kas, šarlaku un daudzas citas infekcijas slimības. Ar sarkano krāsu apstarotas brūces ātrāk dzīst. Mazgāšanās sarkanā gais­mā palīdz spēku izsīkuma, noguruma, depresijas un melanholijas gadījumos. Dažreiz to izmanto šizofrēnijas, dažādu audzēju ārstēšanai, ar to iedarbojas uz kāju pēdām, lai noņemtu sāpes, tā kalpo kā stimulators un nomierinātājs vispārēja vājuma gadījumos.

Sarkanā krāsa aktivizē acs tīklenes darbību, cilvēks spēj ātri reaģēt uz to, tāpēc sarkanā krāsa tiek izmantota dažādiem brīdinājuma signāliem.

Zaļā krāsa palīdz uzturēt psihisko līdzsvaru. Maiga zāles zaļa toņa šallīti vai kādu citu izstrādājumu pieliekot rīkles apvidū, veicina visa ēteriskā ķermeņa un asinsplūsmas attīrīšanu. Zaļo krāsu sauc par dzīvības krāsu. Tā ārstē un priecē acis. Ja pēc spraiga darba uzņēmumā vai iestādē strā­dājošiem darbiniekiem ir iespēja ieraudzīt zaļo dabu, tas nomierina. Zaļā ir cerību, prieka, mūžīgās dzīvības simbo­lizējošā krāsa. Zaļā aura vēsta par mieru, līdzsvaru.

Zila krāsa (gaiši zilā, safrānzilās krāsas visi toņi) iedarbojas nomierinoši, arī iemidzinoši, samazina asas sāpes, iekaisuma procesus, novērš drudzi, bezmiegu, nervu sis­tē­mas traucējumus. To pielieto pārmērīga jūtīguma, uzbu­di­nā­ju­ma, satraukuma gadījumos un starojums samazina galvas un zobu sāpes, iznīcina baktērijas. Dziednieki jau kopš seniem laikiem zilas un violetas krāsas papīru izmanto rozes ār­stē­ša­nai.

Zilā ir arī gaisa un ūdens krāsa. Tai ir tāluma un auks­tuma radīšanas efekts. Ar zilo krāsu simbolizē arī gud­rību, nevainību, mieru, vēsumu. Zilā aura cilvēkiem ir pie­kļāvības, paklausības, pielūgšanas jūtu izteicēja.

Tā raksturo spēju būt kontaktā ar kosmosa enerģiju. Atcerēsimies, ka Latgali sauc par zilo ezeru zemi.

Sudraba krāsa – tie ir degšanas, griešanas un attī­rī­ša­nas stari.

Pelēkā krāsa izraisa vienaldzību. Tā ir neitrāla krā­sa. Bieži vien to izvēlas biznesmeņi, priekšnieki un cilvēki ar no­gaidošu pozīciju. Fiziķi un psihologi, kuri krāsas diag­nos­ti­cē, uzskata, ka pelēkā ir arī slimību krāsa. Ja cilvēku ievie­to pelēkā telpā, viņš sāk pagurt, un ir vajadzīgi vairāku krāsu uzliesmojumi, lai atkal atgūtu spēkus.

Melnā krāsa iedarbojas nomācoši, nospiedoši. To parasti izvēlas cilvēki, kuri nav apmierināti ar dzīvi vai uz­skata to par slogu. Jāpiebilst, ka tie, kas valkā melnas drēbes, allaž cenšas tērpus papildināt ar baltiem aksesuāriem, tādē­jādi demonstrējot vēlmi izrauties no dzīves rutīnas.

Baltā krāsa iedarbojas nogurdinoši, to vēlams lietot kopā ar siltajām krāsām. Baltā ir tīrības un brīvības krāsa. Cilvēki, kuri izvēlas šo krāsu, mīl visu daiļo – mākslas priekš­metus, skaistas mašīnas. Tādiem cilvēkiem ir arī ne­vai­nojama gaume. Baltā krāsa ir arī pazemošanās krāsa. Gūstā parasti padodas zem baltā karoga.

Violeto un ceriņkrāsu pielieto sirdsslimību, paze­mi­nāta asinsspiediena, funkcionālu traucējumu u.c. gadījumos. Violetā krāsa iedarbojas daudz spēcīgāk par ceriņu krāsu, tā jāpielieto ļoti uzmanīgi un piesardzīgi. Atsevišķos gadī­ju­mos tā var būt par iemeslu melanholijai. Violetā krāsa daž­reiz tiek dēvēta arī par pretrunu harmoniju. Tā ir vidū starp auks­tām un siltām krāsām.

Etnologi, kas pētījuši civilizācijas neskartos Bra­zī­li­jas un Āfrikas apgabalus, konstatējuši, ka violetā krāsa šiem iedzīvotājiem ir vismīļākā. Arī bērniem tā nereti tīkama.

Tā ir inteliģences uzupurēšanās, grēku nožēlas, rūp­ju, bēdu, sirma vecuma krāsa. Violetas krāsas aura ir visur, kur ir intuīcija, kas spēj viegli sajust un aptvert dažādu bū­tī­bu esamību, bez īpašas izpētes un analīzes.

Tumšvioletā aura liecina par spēku, mērķtiecību, spē­jām radikāli pārveidot sevi vai savu eksistenci.

Kategorija: Skaistumam, veselībai, labsajūtai | Pievienoja: Maija (31.08.2009)
Skatījumu skaits: 2124
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrētie lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Ieejas forma
Lietotājs:
Parole:
Ielūkojies
Statistika

Onlainā kopā: 1
Viesi: 1
Lietotāji: 0

Copyright MyCorp © 2024 | Vietnes darbību nodrošina uCoz sistēma