Dziednieces Maijas Kalniņas mājaslapa

Sākums | Reģistrācija | Iziet | Ieeja

Sveicam vārda dienā:

Otrdiena,18.12.2018,15:38
Sveicināti Viesis|RSS
Vietnes izvēlne
Rakstu kategorijas
Par šo un to. [23]
Sākums » Raksti » Par šo un to » Par šo un to.

Krāsu dziednieciskais spēks

Krāsu dziednieciskais spēks

Intuitīvi krāsu iedarbību uz cilvēka noskaņojumu un veselību ļaudis zināja jau sirmā senatnē, taču laika gaitā šīs zinības aizmirsās un krāsu izvēle apģērbā un interjerā aizvien vairāk tiek pakļauta modes tendencēm. Rezultātā jau agrā bērnībā rodas nervozitāte, straujāk attīstās slimības. Iemesls nereti ir smieklīgi vienkāršs – nepareizi izvēlēta tapešu krāsa guļamistabā, neveiksmīgs tērpa tonis. Tātad – kādas ir mūsu krāsas?
 

Sarkanā

Visaktīvāk ietekmē cilvēku, atmodina viņa fiziskos spēkus, enerģiju, vēlmi dzīvot. To izmanto īslaicīgai darbības aktivizācijai. Spilgti sarkano iesaka anēmijas, menstruālo sāpju, pazemināta asinsspiediena, locītavu sāpju, saaukstēšanās, seksuālo traucējumu gadījumos. Sarkanā krāsa stiprina imūnsistēmu, to plaši lieto skaistumkopšanā — tā atjauno ādu, aizkavē grumbu rašanos, palīdz novērst celulītu un pinnes.

Šī krāsa uzmundrina un piedod vīrišķību, lai īstenotu dzīvē jaunas idejas. Pārtikas produktu un apģērba sarkanā krāsa aktivizē aknu darbību, atbalsta sarkano asins ķermenīšu veidošanos un izvada no organisma kaitīgās vielas, palīdz atbrīvoties no aizcietējumiem un ļoti noder pie dzelzs nepietiekamības. Taču ar sarkano krāsu nevajadzētu pārspīlēt – tas var novest pie neirozēm, nemiera un uzbudinājuma.

Valkājiet sarkano, ja gribat būt seksuāls, ja jūsu enerģētiskais potenciāls ir krities, ja gribat aizstāvēt savus uzskatus vai paātrināt notikumu gaitu. Nevalkājiet, ja nervozējat, ir slikts noskaņojums un viss kaitina.

Sarkano nevajadzētu kombinēt ar zaļo. Sarkanā krāsa virtuvē veicina ēstgribu. Sarkano jālieto piesardzīgi, visvieglāk sarkano krāsu interjerā ienest ar atsevišķām detaļām un aksesuāriem, piemēram, sarkanām žalūzijām, paklāju, smalkākām detaļām. Ar vislielāko piesardzību sarkanais jālieto bērnu istabās.
 

 

Zilā

Pasīva, auksta un mierīga. Zilās krāsas ietekmē dzīvības procesu aktivitāte un darbaspējas pazeminās, nomierinās emocijas, rodas tieksme uz apceri, pārdomām un skumjām. Rada labvēlīgus apstākļus mierīgam garīgam darbam, samazina noguruma sajūtu. Pozitīvi ietekmē elpošanas orgānus, acis, ausis, degunu, regulē vairogdziedzera darbību, sekmē asiņošanas apturēšanu, ātru brūču sadzīšanu un vājina sāpju sajūtu. Mazina apetīti.

Zilā krāsa nomierina, līdzsvaro, noņem iekaisumu, atslābina un paver ceļu radošām domām, brīvām no ārpasaules iedarbības. Šī krāsa arī atdzesē, tāpēc to iesaka pie apdegumiem. Zilā krāsa noderīga iekaisušu mandeļu ārstēšanai vai mutes dobuma, vairogdziedzera un mēles problēmām. Zilās, tāpat kā zaļās krāsas pārpilnība, nerada negatīvu ietekmi. Izņēmuma gadījumos parādās nogurums, garlaicība un pazemināts asinsspiediens. Zilās krāsas pārpilnība pārtikas produktos nav ieteicama, jo tai ir bremzējoša iedarbība. Pārmērīgi aktīvas aizkuņģa un vairogdziedzera funkciju darbības gadījumā jāēd zili vai zaļi produkti.

Šī krāsa arī iemidzina un rada svaiguma sajūtu. Mazuļiem guļamistabai ieteicama gaiši zilā krāsa. Maigi zilais ir ideāls griestiem, lieliski piemērota mācību telpām - sekmes būtiski uzlabojas. Gaiši zilais simbolizē harmonisku attīstību un augšanu, kamēr tumšāki toņi izraisa dziļu mieru un rāmumu.

Nēsājiet, ja jūs vēlaties izstarot mieru un pašpārliecinātību, jums jāpaziņo apkārtējiem kas svarīgs. Nenēsājiet, ja jūtaties vientuļi, esat depresijā, pārāk kritiski izturaties pret sevi un citiem.
 

 

Dzeltenā

Dzeltenā ir garīgās attīstības krāsa, tā piedod mundrumu, uztur dziedzeru darbību, nomierina liesu, aktivizē limfātisko sistēmu, veicina kuņģa sulas veidošanos, palīdz pie aknu slimībām, gremošanas traucējumiem un zarnu necaurlaidības, nomierina nervus, noņem garīgo nogurumu, aktivizē gļotu darbību un stimulē domāšanas procesus. Šī krāsa labi iederas skolu un universitāšu telpās, jo paaugstina uztveres spējas. Nostiprina, tonizē, atdzīvina, atver cilvēku ārējām pozitīvām ietekmēm, palīdz saglabāt labu noskaņojumu. Cerību un optimisma krāsa, palielina darbspējas. Vairo apetīti.

Valkājiet, ja mācāties un jums vajadzīga skaidra galva, gribat ienest mazliet prieka savā dzīvē. Nevalkājiet, ja izjūtat bailes, negribat būt uzmanības centrā, vēlaties atpūtināt galvu.

Speciālisti uzskata, ka dzeltenais palīdz paaugstināt pašcieņu un nostiprina vispārējo labklājību. Lieliska bērnu istabām, kā arī dzīvojamām telpām.
 

 

Zaļā

Neitrāla, maiga, nomierinoša. Pozitīvi iedarbojas uz redzi, noņem garīgo un fizisko saspringumu, stabilizē asinsspiedienu, atbrīvo no galvassāpēm un migrēnas, atjauno šūnas, palīdz sirds un asinsvadu traucējumu gadījumā, sniedz miera sajūtu, sekmē gremošanu. Šī krāsa iedarbojas arī uz nervu sistēmu. Ja ir augsta ķermeņa temperatūra, uz galvas jāuzliek zaļas krāsas drāna, jo tā līdzsvaro.

Cerību, harmonijas, atveseļošanās un dabīgās nobriešanas krāsa. Zaļā krāsa iedarbojas uz hipofīzi un vielmaiņu. Atjauno līdzsvaru starp aknām un liesu, izrāda reģenerējošu iedarbību uz muskuļiem un savienojošiem audiem. Zaļā krāsa stimulē veģetatīvo nervu sistēmu un paātrina augšanas procesus. Zaļās krāsas pārpilnība nerada negatīvu iedarbību. Īpaši veselīga zaļā krāsa ir krūšu rajonam un elpošanas sistēmai. Zaļas krāsas produktu ir ļoti daudz, bet nevajag aizmirst arī par zaļo apģērbu, kuram piemīt īpaša ietekme un arī par pastaigām zaļajā zonā.

Istabas krāsojumā zaļos toņus jāizvēlas tajos stūros, kur visvairāk paredzēts darboties, strādāt un koncentrēties.

Velciet, ja gribat paskatīties uz lietām no citas puses, justies pārliecinoši. Nevelciet, ja jūtat, ka jūsu dzīves temps ir pārāk lēns. Neiesaka nēsāt audzēju gadījumos.

Lielisks veids, kā ienest dabas enerģiju telpā, ir telpaugi ar lielām lapotnēm, kuri ir bagāti ar dabisko enerģiju, tomēr nevajadzētu ar tiem pārspīlēt guļamistabā.
 

 

Oranžā

Stimulē sabiedriskumu un labestību, rada možu, jautru garastāvokli. Noder, kad īsā laika posmā jāpaveic lieli darba apjomi; arī lielu emocionālo un intelektuālo slodžu brīžos. Oranžais labvēlīgi iespaido liesu, aizkuņģa dziedzeri, tievo zarnu un plaušas; lieliskas zāles pret depresiju. Nav ieteicams kombinēt oranžo ar gaiši zilo. Oranžo nevajadzētu izvēlēties virtuvē, jo šī krāsa spēj izraisīt kuņģa sāpes.

Valkājiet, ja gribat saņemt baudu un paaugstināt savu juteklību, vajag sakārtot savas emocijas, vēlaties paaugstināt radošo potenciālu. Nenēsājiet, ja vēlaties samazināt savu šarmu, esat trauksmains, gribat atpūsties.

Ziemas periodā šī krāsa izraisa asociācijas ar vasaras atmiņām un sapņiem. Vibrējošs un saulains oranžais ir lielisks tonis dzīvojamām istabām, ēdamistabās, virtuvēs, bērnu spēļu laukumos un jebkurās citās telpās, kurās gribas ienest dzīvīgu, rotaļīgu un pulsējošu enerģiju. Ieteicams kā vienas sienas krāsu un aksesuāru tonis.
 

 

Violetā

Vājina dzīvības procesus, pazemina darbaspējas, nomierina, tās pārmērīga iedarbība rada lieku miegainības un noguruma sajūtu. Aptur audzēju augšanu, atvieglo artrīta sāpes, sekmē patīkamus sapņus. Simbolizē nozīmīgas pārmaiņas un nepieciešamību pabūt vienatnē.

Valkājiet, ja gribat ko mainīt savā dzīvē, esat dzīves mērķa meklējumos, gribat atbrīvoties no kaitīgiem ieradumiem un neveselīga dzīvesveida. Nevalkājiet, ja jūs vairāk sapņojat, tā vietā, lai kaut ko darītu, ja jūs pārdzīvojat bēdas, bet neatrodat savu emociju izeju, gribat būt patstāvīgs.
 

 

Baltā

Simbolizē nodomu tīrību, pilnību, nevainību, attīrīšanos un spēku. Nostiprina un attīra visu organismu.

Skaidrības, šķīstības un nevainības krāsa. Baltais fascinē mūs ar savu šķīstības un klusuma enerģiju. Sākuma krāsa, arī skaidra nobeiguma tonis. Lielisks tonis visā mājā, it īpaši kombinācijā ar citiem toņiem, lai izceltu to spilgtumu, radītu izteiksmīgu kontrastu. Baltā ir ideāla krāsa vannas istabām. Lieliski nomierina prātu un izplata dziedinošu enerģiju.
 

 

Melnā

Nomierina emocionāli saspringušus cilvēkus, samazina konfliktus, taču tās pārmērs spēj izsaukt depresiju. Īpaši labvēlīga savienojumā ar balto krāsu. Šī gamma ne tikai līdzsvaro cilvēku, bet arī palīdz viņam pastāvīgi kontrolēt savu uzvedību, pareizi novērtēt esošo situāciju. Ja cilvēkam ir liela nepieciešamība valkāt melnu apģērbu, viņa dzīvē trūkst kaut kā ļoti svarīga. Melnu krāsu labāk nepiedāvāt bērniem. Ja bērns tomēr izvēlas melnu krāsu, tas var liecināt arī par sarežģījumiem bērna dzīvē un psihē.

Melnais telpā ienes stabilitātes un pamatīguma enerģiju, tieši tādēļ iekštelpās melno krāsu nevajadzētu lietot augstāk kā acu līmenī (tas neattiecas uz mazumtirdzniecības un komerciālajām telpām). Melno var ieviest interjerā ne tikai kā sienas krāsu, bet arī kā mēbeļu toni; ierāmēt melnbaltās fotogrāfijas vai spoguli melnā rāmī.
 

 

Brūnā

Veselā saprāta krāsa. Mierīga, savaldīga. Rada siltuma izjūtu, sekmē mierīgu, maigu noskaņojumu, dzīves stabilitāti. Brūnā krāsa asociējas ar šokolādi, kafiju un sarkankoku. Tā ir lieliska krāsa virtuvēm, galvenās ieejas telpai, koridoriem, dzīvojamām istabām un guļamistabām. Šo krāsu nevajadzētu lietot bērnu guļamistabās! Ja brūnā ir pārāk daudz, tas var kavēt ambīciju rašanos, tādējādi karjeras cilvēkiem neiesaka pārspīlēt ar brūno, jo tas var atņemt vēlmi tiekties kāpt pa karjeras kāpnēm.
 

 

Pelēkā

Pelēkais ir piemērots telpām, kurās daudz uzturas bērni. Jāizvairās no pelēkās krāsas lielos apjomos guļamistabā.
Vislabāk pelēko lietot kā akcenta krāsu, lai attīrītu, atdzīvinātu un piešķirtu skaidrības enerģiju telpai.

Kategorija: Par šo un to. | Pievienoja: Maija (16.09.2009)
Skatījumu skaits: 1353
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrētie lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Ieejas forma
Lietotājs:
Parole:
Ielūkojies
Statistika

Onlainā kopā: 2
Viesi: 2
Lietotāji: 0

Copyright MyCorp © 2018 | Vietnes darbību nodrošina uCoz sistēma