Gandrīz katra adventes vainaga pamatā ir no dažādiem mūžzaļo koku zariem veidots vainags. Vispopulārākie ir egles zari, bet bieži tiek izmantoti arī priežu un tūju zari.
Šie koku zari parasti netiek savīti vienkārši kopā, bet gan piesieti pie citas apļveida pamatnes.
1. solis
Piesieniet floristu sitiepli ap vainaga pamatni, ar mezglu vainaga aimugurē, un nostipriniet galus.
2. solis
Piesieniet floristu stiepli pie vainaga un turiet to vainaga priekšpusē.
3. solis
Sagatavojiet vairākas čupiņas ar apmēram 15cm gariem zariņiem. Labāks izskats tiek panākts, ja tiek lietoti dažādi koku zariņi.
4. solis
Pielieciet pirmo zariņu buntīti pie pamatnes. Paņemiet stiepli no augšas, aptiniet apkārt uz iekšpusi, ap aizmuguri un atkal uz augšu no apakšas un pāri pār zariņiem, nostiprinot tos. Stieple atkal būs priekšpusē, katru reizi, kad pabeigsiet. Vainags vienmēr tiks griezts pulksteņa rādītāja virzienā. Stieple vienmēr pēc katra zariņu slāņa tiek apvīta ap tiem.
5. solis
Uzlieicet nākamo zaru čupiņu pa virsu pirmajai, pārliecinoties, ka ir paslēpta stieple, kas apvīta ap pirmajiem zariņiem. Aptiniet stiepli ap otro čupiņu tāpat, kā to darījāt pirmajā reizē.
6. solis
Turpiniet pievienot zariņu slāņus. Katru reizi izpildot norādījumus kā 4. solī, pārliecinieties, ka gan iekšējais, gan ārējais vainaga sāns arī ir apklāts tā, lai vainags izskatītots vienveidīgs.
7. solis
Turpinot, Jūs lēnām tuvosieties sākuma vietai. Turpiniet darboties, līdz Jūs gandrīz nemaz nevarat redzēt pamatni.
8. solis
Kad liekas, ka vairāk jau pievienot nevar, pabāziet pēdējo zariņu kātus zem pirmajiem zariņiem un pārliecinieties, lai stieple, kas apvij pēdējos zariņus nebūtu redzama.
Ja nepieciešams iebāziet dažās vietās papildus zariņus, lai vainags būtu vienmērīga biezuma.
9. solis
Kad vainags ir pabeigts, tas ir gatavs dekorēšanai, lai tiktu novietots uz galda vai pakarināts pie durvīm. Jums nevajadzētu spēt saskatīt, kur ir tā sākums vai beigas