Dziednieces Maijas Kalniņas mājaslapa

Sākums | Reģistrācija | Iziet | Ieeja

Sveicam vārda dienā:

Ceturtdiena,15.11.2018,01:34
Sveicināti Viesis|RSS
Vietnes izvēlne
Rakstu kategorijas
Skaistumam, veselībai, labsajūtai [14]
Sākums » Raksti » Skaistumam, veselībai, labsajūtai » Skaistumam, veselībai, labsajūtai

Par peldēšanu
 
    Par peldēšanu.
 
 
 Peldēšana visos laikos un pie visām tautām skaitījusies par cēlāko un dižciltīgāko sportu. Peldēšanas un niršanas māksla Vidusjūras piekrastē jau pirms gadu tūkstošiem stāvēja uz ļoti augstas attīstības pakāpes. Krastmaliešu bronzainie stāvi tikpat kā delfīni ienira jūras dzelmē, lai no turienes iznestu laukā tīši iemestos naudas gabalus. Cilvēkus, kas neprata peldēs, senajā Grieķijā dēvēja par "beotiriem", t.i. par cilvēkiem bez kultūras un gara smalkuma. Ļoti zīmīgs bija hellēņu izteiciens: Viņš neprot ne peldēt, ne lasīt!
 Tumšajos viduslaikos peldēšanu atmeta un piemirsa. Garīdzniecība to uzskatīja par grēcīgu nodarbošanos, jo peldēšana, lūk, izsauca miesīgu labsajūtu. Bez tam, uzticēšanās ūdenim, šim viltīgajam, slapjajam elementam, nozīmēja Dieva pārbaudīšanu. Mūsdienās cilvēki vairs nav tik bailīgi un pat pārpeld jūras līčus pārdesmit kilometru platumā.
 Peldēšana, teniss un spēlēšanās ar parasto bumbu, - šie trīs sporta veidi ir vislabākie sievietes ķermeņa grācijas ietekmētāji. Jau tas vien ir ļoti zīmīgi, ka visas pazīstamākās peldētājas var lepoties ar ideāli daiļām miesas formām. Un nav arī nekāds brīnums - slīdošās, harmoniskās kustības rotaļā ar slapjo elementu ir lieliski piemērotas slaida un daiļa ķermeņa iegūšanai. Peldēšanas laikā elpošana caur ādu tikpat kā nemaz nenoris, tādēļ plaušām nākas darboties spēcīgāk. Šī ļoti dziļā elpošana atstāj svētīgu iespaidu uz visas ķermeņa augšdaļas attīstību. Krūtis iegūst maigo apaļumu un elastīgumu un zaudē lieko gaļu, ja tās bija pārāk pilnīgas. Arī peldētājas rokas un pleci drīz vien iegūst klasiski daiļas formas, bet kājas un gurni zaudē lieko tauku kārtu; to vietā rodas spēcīgi muskuļi, kas dod sievietes ķermenim stingru un elastīgu gaitu un arī tik ļoti kāroto slaido līniju. Ja gribat līdz pat vecumam saglabāt skaistas miesas formas, nekad nepārtrauciet peldēšanu, vai arī, ja jūs vēl neprastu peldēt, tad katrā ziņā to iemācieties, jo peldēšanai cilvēks nekad nav par vecu.
 Peldot reti kad var saaukstēties, jo ķermenis vienmēr atrodas kustībā.
Kategorija: Skaistumam, veselībai, labsajūtai | Pievienoja: Maija (31.08.2009)
Skatījumu skaits: 987
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrētie lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Ieejas forma
Lietotājs:
Parole:
Ielūkojies
Statistika

Onlainā kopā: 1
Viesi: 1
Lietotāji: 0

Copyright MyCorp © 2018 | Vietnes darbību nodrošina uCoz sistēma