Dziednieces Maijas Kalniņas mājaslapa

Sākums | Reģistrācija | Iziet | Ieeja

Sveicam vārda dienā:

Ceturtdiena,15.11.2018,01:59
Sveicināti Viesis|RSS
Vietnes izvēlne
Rakstu kategorijas
Skaistumam, veselībai, labsajūtai [14]
Sākums » Raksti » Skaistumam, veselībai, labsajūtai » Skaistumam, veselībai, labsajūtai

Siltās peldes
 
Siltās peldes
 
 Kārtējā pelde vannā ir kļuvusi par dabisku un nepieciešamu procedūru, ka ir grūti iedomāties tos laikus, kad šo higiēnisko un atsvaidzinošo ķermeņa kopšanas līdzekli nepazina vai neatzina. Turklāt - šīs peldes pat nevar uzskatīt vienīgi par skaistumkopšanas līdzekli, jo tām kā veselības sargātājām un veicinātājām piemīt jau daudz plašāka nozīme. Un tomēr vēl arvien daudziem arī mūsdienās nav iespējams pieņemt ikdienas siltu peldi. Tādā gadījumā ieteicams pieradināt ķermeni pie noberzēšanās ar asu dvieli un ūdeni vai dušas. Protams, ne jau katrs organisms labi panes aukstu noberzēšanos vai aukstas dušas, un tādēļ vienmēr jāiesāk ar remdenu ūdeni, tikai pamazām pārejot uz aukstu. Saprātīgi pielietota un kārtīgi izvesta, šī metode būs tikpat sekmīga kā kārtīga siltā pelde.
 Arī siltās peldes jāpielieto ar apdomu. Tās nedrīkst ievilkties pārāk ilgi. Karsts ūdens ķermeni novājina, un uz nervoziem cilvēkiem stipri siltas peldes var atstāt ļaunu iespaidu. Viņiem ieteicams pa peldes laiku ielaist vannā klāt aukstu ūdeni, jo tad viņi, peldi beidzot, būs paguvuši pilnīgi atvēsināties. Pēc katras peldes miesa krietni jānoberzē ar frotē dvieli.
 Nervu atsvaidzināšanai tiek ieteiktas peldes ar priežu skuju ekstrakta piemaisījumu. Bet te jāpiegriež vērība pareizai ūdens temperatūrai, jo pārāk siltas, šādas peldes drīzāk gan ķermeni novājinās, nekā dos nerviem stiprinājumu.
 Cilvēkiem ar slimu miesas ādu ieteicamas ne pārāk stipras kumelīšu peldes, jo kumelītēm piemīt augstas dziedniecības spējas. Bet šādā peldē jāuzturas ne ilgāk par piecām līdz septiņām minūtēm, un āda pēc tam labi jānosusina. Saprotams, šādas dziedniecības peldes nedrīkst pielietot ik dienas, bet gan augstākais vienu vai divas reizes nedēļā.
 Ķermeni lieliski atsvaidzina un asinsriņķošanu spēcīgi ierosina suku peldes. Šim nolūkam noder cieta sakņu (ne saru) suka, ar kuru pamatīgi noberzē visu miesu. Labsajūta pēc tam būs tiešām neatsverama. Turklāt - šādas suku peldes aizkavēs nevēlamo tauku uzkrāšanos. Šai pašā nolūkā ieteicama pa peldes laiku arī masāža ar tā saukto "mačalku". Vislabāk te noderēs mačalkas cimds vai rupjš gumijas sūknis.
 Sausu, jūtīgu āda pēc peldes der ieziest ar mandeļu eļļu, kurai piemaisīti klāt daži pilieni citrona sulas, vai kāds cits barošanas krēms. Šāda ķermeņa ādas piebarošana būtu izdarāma pēc katras peldes, jo tad locekļi paturēs peldē iegūto vingrumu pat vēl ilgi pēc tās.
 Nervoziem pēc īsas, remdenas peldes ieteicama noberzēšanās ar mitru frotē dvieli. Pēc tam katrā ziņā kādu pusstundu jāatpūšas gultā zem siltas segas. Ar aukstu miesas noberzēšanu tomēr jābūt apdomīgiem, jo ne katrs organisms to spēj labi panest. Bet daudziem tā noder kā labs nervu nomierināšanas līdzeklis.
 Izcils atsvaidzināšanās līdzeklis ir pārmaiņus auksti un karsti uzliekamie uz sejas, kā arī visa ķermeņa aplaistīšana ar aukstu un karstu ūdeni. Labi ādas veselību un izskatu ietekmēs ābola etiķis, kas nedaudz pieliets ķermeņa skalojamajam ūdenim.
Kategorija: Skaistumam, veselībai, labsajūtai | Pievienoja: Maija (29.08.2009)
Skatījumu skaits: 862
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrētie lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Ieejas forma
Lietotājs:
Parole:
Ielūkojies
Statistika

Onlainā kopā: 1
Viesi: 1
Lietotāji: 0

Copyright MyCorp © 2018 | Vietnes darbību nodrošina uCoz sistēma