Latviešu tautas ticējumos, kas pierakstīti pēc ilgākiem novērojumiem, ir pazīstama likteņa noteikšana pēc debesu spīdekļa stāvokļa, pastāv ticība pārdabiskiem spēkiem un parādībām, melnā maģija saistās ar velniem, ļaunajiem gariem, toties baltā senču ticējumos dara labu ar dievišķā spēka palīdzību.
Ar astroloģijas zinībām saistās arī laimīgās un nelaimīgās dienas. Kopš seniem laikiem tiek uzskatīts, ka laimīgais dzimis laimes krekliņā, kas laimīgajā dienā pašas Laimas dāvināts. Turpretī nelaimīgā dienā dzimušais visu mūžu kausies ar neveiksmēm un trūkumu. Un labi, ka mums ir lielas personības, ir dzejnieki un rakstnieki, kas uztur optimismu cilvēkos, mudina nepadoties, nekļūt akli māņticīgiem, jo katra liktenis zināmā mērā ir atkarīgs arī no paša neatlaidības un gribas cīnīties par labāku dzīvi. Cilvēka paša enerģijai ir milzīgs spēks. Vienīgi laimīgajās dienās dzimušajiem tiešām, kā vērojam, šīs enerģijas jāpatērē mazāk. Taču jebkuros apstākļos atteikties no cīņas un nogrimt pesimismā ir mazdūšīgi. Un tas nav mūsu tautai raksturīgi.
Latviešu nedēļu dienu kalendārā var pamanīt ne vienu vien savam ikdienas darbam, tā ritmam atbilstošu patiesības graudu, kā arī pārdomāt, kā labāk izmantot iespēju pretoties it kā jau iepriekš pareģotam liktenim.
PIRMDIENA
Mēdz sacīt - kāda pirmdiena, tāda visa nedēļa. Tāpēc pirmdienas rītā nedrīkst ķildoties, rāties. Nedrīkst jurģot, iet ciemos, ja tad būs klaiņošana un nepastāvīga dzīve visu nedēļu.
Arī jaunu darbu sākt pirmdienā neiesaka - tad darba būs daudz, bet naudas maz, darbs būs īslaicīgs. Ja lieli izdevumi pirmdienā, tādi sekos visās turpmākajās nedēļas dienās. Ja sāpēs galva pirmdienā, tā būs visu nedēļu. Ja nāks ciemiņi - visa nedēļa būs saistīta ar ciemiņiem. Ja pirmais ciemiņš vīrietis - tas uz laimi. Istabai jābūt izslaucītai iepriekšējā vakarā, citādi pirmdienā laimi no mājas aizslaucīs.
Vairākums pirmdienā dzimušo esot sliņķi, kas daudz runā, maz dara. Galvenie darbi pirmdienām: kartupeļu un augļu koku stādīšana, aitu cirpšana, miežu, pupu un gurķu sēšana, pirmā ganu diena, lai govis daudz piena dotu.
OTRDIENA
Otrdien ieteicams pieņemt jaunu darbu. Veiksmīga precību diena, meitās iešana. Tā jāatkārto trīs vakarus pēc kārtas, tad būs panākumi. Laba diena tīrumu darbu sākšanai - pļaušanai, linu, auzu, zirņu sēšanai, slotu siešanai.
Ja otrdienā jāšķauda, nedēļas beigās būs jāraud.
TREŠDIENA
Trešdienā no jauna darbus nesāk - tad tie neveicas. Nevajag iesākt šķērēt audeklu. Ieteicams pirmoreiz lopus laist ganībās, tad tos viegli pieganīt, un ganiņam labi klājas. Ja trešdienā atkārtoti uznāk šķavas - tevi kāds slepeni mīl vai drīzumā iemīlēsies. Pirms gulētiešanas jāsaskaita deviņas zvaigznes un tad jāapgulstas, ne ar vienu nerunājot. Sapnī atnāks īstais līgavainis.
CETURTDIENA
Ceturtdienā Māra piedzimusi, tāpēc ceturtdienas vakarus vajagot svētīt. Skatoties laulības gredzenā, var ieraudzīt to, pēc kā ilgojas sirds. Nedrīkst vērp, adīt, malt, taisīt pastalas. Ieteicams sākt pirmo vagu tīrumā, tad labi izdosies sēja. Jānoslauka pagalma celiņi, tad brauks diži precinieki. Ieteicams vakarā nagus griezt, jo tad iedzīvošoties mantā un uzsmaidīšot laime. Gulēt ejot, jāliek kreisās kājas zeķe zem spilvena, tad sapnī redzēs savu nākotni un līgavaini. Sapņi piepildās, ja ceturtdienā rīko bluķa vakaru vai raganu nakti.
PIEKTDIENA
Nevajag sākt svarīgus darbus, tad tos nevarēs vien pabeigt. Piektdienas rītā jāmazgājas strautā, tad miesa būs sārta un balta. Kāds laiks piektdien, tāds - svētdien.
Neiesaka braukt precībās - dabūs niknu sievu. Piektdienas vakaros sievām nevajag vērpt vai dzijas tīt, tad vīri maldās apkārt. Ebreji un katoļticīgie vispār piektdienu uzskata par nelaimīgu dienu (un ja vēl iekrīt 13 datums). Par burvju un raganu dienu to uzskata arī senie latvieši. Piektdienas skaitās arī slikts ceļā došanās laiks ceļotājiem. Ja piektdien nāk šķavas - kāds gatavo tev dāvanu.
Jaunā mēnesī pirms saules jāsēj kvieši, pēc saulrieta jāstāda sīpoli un jāsēj zirņi. Tas, ko dara trīs piektdienas pēc kārtas, labi izdodas.
SESTDIENA
Sestdienā sākts darbs labi izdodas, tā ir laimīga diena. Sestdienā dzimušie ir čakli, dzīvespriecīgi, kā dzimuši laimes krekliņā. Bērni, kuri dzimuši naktī no sestdienas uz svētdienu, esot lieli burvji un pareģoni.
Sestdienā vajag nedēļas parādus nokārtot, tad turpmāk būsi brīvs no parādiem. Sestdien jāmazgājas, lai vecos grēkus jaunā nedēļā neaiznestu līdzi. Vakarā labi izdodas zemes darbi, bet, kas pēc saules strādā, tas darbojas velnu labā. Ja grib, lai sīpoli neizzied, tad tie jāstāda sestdienā. Bet, ja sestdienā iznāk saslimt, tad maz cerību ātri izveseļoties. Sestdienas vakarā uz galda noteikti jābūt dienišķai maizītei, ja ne vairāk, tad vismaz vienam riecienam.
SVĒTDIENA
Svinama, laimes un atpūtas diena. Svētdienas darbus Dievs piedot tikai ganiem, slaucējām un ēst gatavotājām. Pārējie - ko svētdien sastrādā, to darbdienā atslinko. Svētdienā strādājošie maļot velnam putraimus. Par tādiem darbiem mūsu senči kādreiz noskaitījuši piecus kvartus lielu soda naudu.
Svētdienā dzimušie esot gudri, turīgi, lepni un laimīgi, jo viņus dzīvē pavadot pati Laimes māte. Svētdienā nedrīkstot neko citam dot, tad savu laimi atdodot. Aizliegts puķes plūkt un kokus lauzt. Vajag priecāties, tikai ne pie pudeles, jo ar to velns uz elli ved...
Ja svētdienā nāk miegs, tad gaidāmi ciemiņi.
Svētdiena ir arī baznīcas diena. Ja ejot, ejot uz baznīcu, pretī nāk melns kaķis, tad gaidāma liela laime.
Pēc dievvārdiem uzreiz jāiet mājās, tad pārnesīs svētību. Nedrīkst iet krogā vai uz satikšanos.