Dziednieces Maijas Kalniņas mājaslapa

Sākums | Reģistrācija | Iziet | Ieeja

Sveicam vārda dienā:

Pirmdiena,29.04.2024,01:24
Sveicināti Viesis|RSS
Vietnes izvēlne
Rakstu kategorijas
Iezīmdienas senču kalendārā [8]
Paražas, ticējumi [5]
Senču ieteikumi, pamācības [4]
Šis un tas [1]
Sākums » Raksti » Senču gudrības » Senču ieteikumi, pamācības

Svētkus sev radīsim!
Rīgas 800 gadu svētku laikā tautas dziedāšanas dienā – 19. augustā (2001.g.) dziesmas paveica teorētiski nezināmo – attīrīja enerģētiski un padarīja Baltu plašu Brīvības pieminekļa apkaimi (plašāk: “Zintnieks” 2001, septembris, “Dziesma zemi Baltu dara”).

Tā bija piesārņota ar visai seniem pūļa naida un dusmu demonstrējumiem šajā vietā. Savukārt, naida radītās spēka līnijas, sauktas par Melniem spēkiem, pievelk zemākās astrālās būtnes (tās atrodas starp materiālo pasauli un Garu pasauli), kuru eksistence ir iespējama tikai atņemot bioloģisko dzīvības enerģiju vājākiem un jūtīgākiem cilvēkiem, ierosinot dusmas, naidu un bailes.

Jau vārda svētki būtība raisa domu - svētkus svēta Svētvietās. Diemžēl bija mums laikmeti, kad tautas svētumi tika zākāti, nīdēti un pat aizliegti no dažādām laicīgām un garīgām varām. Tagad esam it kā jauna tauta – bez savām Svētvietām un svētku svētīšanas vietām. Patiesībā tā nemaz nav, jo šķietami “tālos laukos” dzīvo ģimenes, kurās no gadu tūkstošiem seniem laikiem tiek nestas zināšanas.

Citēju mūsu seno garamantu zinātāju Andželiku Zelmu Tamašas kundzi (A.Z.T.) no Lietuvas (dzimusi Sēlijā): “Pagānu svētki – tas ir datums (laiks), kad zvaigznes sūta Dzīvības UZTURU (enerģiju) uz Tēvu zemi. Tanī laikā mums vajag ar ACĪM paskatīties debesīs, zvaigznēs un pa GAISU aizsūtīt Radītājam Laikam sveicienus, savu paldies, lūgumu – ar vārdu , vēl labāk ar DZIESMĀM, DZEJU. Tā arī ir mūsu SARUNA / SAKARS ar Radītāju. Mūsdienīgi runājot, mūsu ZIEDOJUMS.”

Paskaidroju, ka A.Z. Tamašas zināšanas nāk no seniem laikiem kā paaudžu paaudzēs nodotas garīgās vērtības un tās nav kropļotas ar dažādiem svešiem ticējumiem. Viņa ticējumu universālijas raksta ar lielo burtu,tās ir strikti noteiktas lietas, ne sadzīves vārdi.

Citēju A.Z.T. tālāk: ”Gada lielās svinības ir: ĪSĀ NAKTS (Līgo), GARĀ NAKTS (21.decembris) un LĪGdienu VAKARI - pavasarī un rudenī, kad diena un nakts ir vienādā garumā.” Salīdzinājumam citēju Mēriju Houpu - zinātnieci no Anglijas (daudzu pētījumu autori – par seno Ēģipti, par Atlantīdu) :”…tajos laikos Atlantīda atradās dienvidu puslodē, bet Četri Lielie Svētki tika atzīmēti atbilstoši pēc Saules rituma gada laikiem. Rodas vēlme salīdzināt atlantiešu lielos svētkus ar līdzīgiem ķeltu, skandināvu un, ēģiptiešu maģiskām tradīcijām, bet jāņem vērā tās izmaiņas uz Zemes pēc Zemes ass stāvokļa izmaiņas.”…

Uguns Svētki – tos svinēja kad saule bija zenītā. Svētkus svinēja 8 dienas un beigās bija brīvdiena jautrībai un līksmībai. Svētku rituālos bija ietverti ziedi un Saules simboli - saules elementam un dievībai veltīti.”

Gaisa Svētki tika svinēti 3 mēnešus pēc Uguns Svētkiem un to tēma bija – kontakti ar Kosmosu un dieviem. Šos svētkus svinēja pakalnos, bet ja līdzenā vietā, tad tur uzbūvēja pakāpienveidīgu piramīdu. Katrs gāja augšup un nesa dieviem kādu simbolisku velti – ziedus, sēklas, rokdarbus, ko tempļu sargi vēlāk izdalīja tiem, kam tas bija vajadzīgi”.

Ūdens Svētki tika svinēti 3 mēnešus pēc Gaisa Svētkiem un to tēma bija - Radošais visās formās, tika demonstrēti radošās darbības rezultāti, augļi. Svētkos bija dziesmas, dejas un sarunas par pagājušo gadu”.

Zemes Svētki tika svinēti par godu Danujai ( senais Zemes vārds) un tēma bija – vienotība ar planētu, vienotība ar visām dzīvības formām un ar Kosmosu kā vienotu veselu. Svētku svinēja laukā, svētbirzīs, akmens krāvumu vietās, Zemes enerģiju centros. Svētku laikā godbijība tika parādīta arī citām dzīvības formām – elementāliem spēkiem, kuru daļiņas izmanto fiziskā pasaule.”


Pārnesot šos atlantiešu svētkus uz Ziemeļu puslodi, Uguns svētkus varam viegli piesaistīt mūsu Līgo svētkiem, Rudens iestāšanās tad būs Gaisa Svētki, mūsu Ziemas saulgriežiem atbilstu atlantiešu Ūdens (sniega) Svētki, Pavasara, Rudens svētkiem – Zemes Svētki. Šķiet, ka katros gada laiku svētkos varam godināt visus 4 Elementus, jo tiem visās zināmās kultūrās uz Zemes bija atbilstošas dievības. Kādā Ēģiptes laikā bija dievības Ra , Šu ,Geja, Nu, bet Indijā atbilstošas – Agni, Vaiju, Prithivi, Varuna, bet skandināviem – Tors, Tirs, Odins, Hjords.

Vairākās senās tautās Āfrikā ir saglabājušies ticējumi, nostāsti, ka no rietumu puses tur ieradušies ļoti zinoši cilvēki, kurus vēlāk par dieviem nodēvēja, bet senās Atlantīdas leģendu pētnieki sniedz fantastisku risinājumu. Kādā Edgara Keisi ziņojumā no Akāšas hronikas (Nr 378-16, iegūts 29. oktobrī, 1933.g.) teikts, ka kādā slēpnī Ēģiptē pie Sfinksas informācijas kopumā par Atlantīdu ir datu kopa par…”atlantu dzīvi un darbību citās valstīs un visu Zemes tautu pārstāvju tikšanos un kopīgi izstrādāto lēmumu saistībā ar gaidāmo Atlantīdas kontinenta sagraušanu”. Pētniece Meri Houpa no senēģiptes un citiem avotiem ir atradusi, ka atlantieši izveidoja 14 sūtņu grupas, kuras devās uz dažādām Zemes vietām, arī turp, kur tolaik bija vēl smagi dzīves apstākļi. To netieši apstiprina A.Z.Tamaša, kura raksta – “pirmbaltu valoda ir atlantiešu valoda” un … nesen atklātās skandināvu vadoņa Odina galvaspilsētas Asgartas drupas Turkmenistanā.

Saīsinot spriedumu ceļu, varam atzīt, ka vismaz 12 000 gadus atpakaļ notika senās Atlantīdas civilizācijas sasniegumu izplatīšana pa Pasauli un katrā tautā tās zināšanas tika aiznestas. Atšķirīgas izrādījās tautu spējas šīs zināšanas saglabāt kā tradīcijas. Vissenākās tradīcijas ir tās, kur tauta atzīst Dabas cikliskuma nozīmi, tās 4 stadijas atzīmē ar priecīgiem SVĒTKIEM, nevis ar bailēm, aizlūgumiem. Tā tauta, kura svētkos izmanto visspēcīgākās melodijas, pareizās tēmas dzejā, ko nes mūsu talanti, varētu būt vissenākā un arī visvairāk sagatavotā nākotnei. Atzīmējams, ka atlantieši svētkos nesa ziedojumus simboliski – ar ziediem (ziedi ir auga mīlestībai līdzīga attīstības stadija), pašu izstrādājumus, radošā talanta darbus, nevis kādus lietišķus vai mantiskus upurus Māte – Zeme prasīja.

Ne tikai sendienās Dabas cikli, Zemes ražas noteica tautu dzīvi. Arī šodien bada nāvē aiziet miljoniem Zemes iedzīvotāju.Mūsu zemītes ražu spēks tiek aizvietots ar nedzīvo veco pārtiku no ķimizētām ārzemēm kas ir slikta, tāpēc tik lēta. Rezultātā mūsu zemniekiem nav iespējams pat iztiku sev ģimenei nopelnīt, kas rada tautas sakņu iznīcināšanu. Māksloti un nedabīgi ir šeit ievestie svešie mīlestības vai spoku „svētki” un dažādu svešu Baznīcu riti. Šķietami negaidīti var pienākt laiki, kad Daba pierādīs cik ļoti esam alojušies sevi par visvareniem turēdami – pret tautiskumu, kaimiņiem un savu zemi stāvēdami. Tāpēc nekaitētu palēnām atcerēties arāju tautu vissenākos svētkus, svinot tos atjaunotās un zinošo izpētītās enerģētiskās vietās – senajās Svētvietās ar mūsu talantu radītām enerģiju un tautas Dvēseli attīstošām dziesmām. Pasaulē vairākās valstīs zinātnieki pēdējās desmitgadēs pēta Zemes Spēka vietas – sendienu Svētvietas, tur saglabātos akmeņu krāvumus, „veselības ratus”, bet Latvijā daudzviet šādas vietas ir iznīcinātas. Sevišķi spēcīgās vietās Pasaulē virmo idejas kā veidot tur enerģiju piramīdas (Pilis, Tempļus), ko materiālajā pasaule nemaz nevarētu redzēt. Interesanta ir šīs idejas līdzība ar Ausekļa “Gaismas pilī” nesto ziņu. Tāpēc pamatota ir doma, ka Gaismas pili atjaunos tieši dziedošie – kori, ansambļi un katrs ar savu Dziesmu savā Spēka vietā.
Avīzē “Diena” 30. janvārī (2002.g.) ir sākta diskusija par Dziesmu svētku nākotni. Kā atbalstāmu un attīstāmu, domāju, jāapspriež Dziesmu svētku iespējamā starptautiskā attīstība, kas varētu notikt Vasaras Saulgriežu tuvumā, jo arī atlantieši šos svētkus (Uguns Svētki) svinēja 8 dienas. Dziesmu Svētku sākuma daļa varētu notikt laukos (grupās pa 2-4 koriem, kopā ar ārzemju draugiem), izpētītās enerģētiskās vietās – Svētvietās, kur jebkuram viesim ir iespēja novērot savas apziņas paplašināšanos. Svētku fināls varētu notikt visai Latvijai enerģētiski un informatīvi piesaistītā vietā - Lielajā Svētku Laukā.

Domāju, ka kultūra un zināšanas varētu kļūt par mūsu tautas vizītkarti un ne tikai profesionāli mākslinieki šo tautas kultūru var nest Pasaulē. Varam prognozēt, ka daudziem lauku koriem uzradīsies draugi citās valstīs (ne tikai Rietumos) un tas dos jaunu impulsu koru attīstībai un atjaunotnei.

2002.g. 30.janvārī , papildināts – maijā 2003.g. Andris-Ansis Špats, korī ”Vecie draugi”

Piebilde 2006.g. janvārī: Joprojām Latvijā neviens diriģents neuzdrošinās pateikt, ka tieši padomijas gados seno sadziedāšanos SVĒTKUS Saulstāvē 21-22.jūnijā politikāņi „novirzīja” uz jūliju... Laiks visiem dziedošiem saprast, ka visur Pasaulē tautas arvien vairāk apzinās savu un tautas saistību ar Dabas ritmiem! Ielīgosim Jāņus ar Dziesmu 21. jūnijā – Zemes Spēka vietās! Dziesmu Svētki svētāmi periodā +- 7 dienas ap Saulstāvi!



Avots: http://www.e-misterija.lv
Kategorija: Senču ieteikumi, pamācības | Pievienoja: Maija (31.07.2009)
Skatījumu skaits: 1681
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrētie lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Ieejas forma
Lietotājs:
Parole:
Ielūkojies
Statistika

Onlainā kopā: 1
Viesi: 1
Lietotāji: 0

Copyright MyCorp © 2024 | Vietnes darbību nodrošina uCoz sistēma